Opublikowano

Jak urządzić jadalnie w stylu glamour?

Jak urządzić jadalnie w stylu glamour? Wbrew pozorom wnętrze w tym stylu nie jest wcale łatwe do zaprojektowania. Jest to w końcu niezwykle wysublimowany i elegancki styl, ale żeby tak było wymaga odpowiedniego podejścia i umiaru. Łatwo bowiem o przesadę i stworzenie przestrzeni przytłaczającej bogactwem form, połyskujących tkanin, czy finezyjnych rozwiązań. Aby każdy wspólny posiłek w jadalni glamour był przyjemnością, warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które mają istotne znaczenie podczas aranżacji takiego wnętrza.

Styl glamour, czyli wnętrza na bogato — jak urządzić jadalnie w stylu glamour?

Aranżacje w stylu glamour chyba nigdy nie wyjdą z mody. Zachwycają elegancją i blaskiem, jednak współczesnym wnętrzom w tym stylu daleko do barokowego przepychu. Nierzadko był on kojarzony ze złym gustem i pretensjonalnością. Przestrzenie glamour coraz rzadziej przypominają pałacowe sale. Obficie zdobione meble ludwikowskie zastępowane są meblami o smukłych kształtach, wykończonymi materiałami najwyższej jakości, zaś nadmiar ozdób i kolorów wyparty jest przez oryginalny design i szlachetne barwy. Zatem jak urządzić jadalnie w eleganckim stylu? Czym powinna się wyróżniać? Przede wszystkim musi być tak samo reprezentatywna, jak salon. Nie może w niej zabraknąć efektownych mebli oraz dekoracji, podkreślających charakter aranżacji. Centrum jadalni powinien zajmować duży stół, otoczony efektownymi, wygodnymi krzesłami. Mogą to być nowoczesne krzesła glamour, krzesła plecione, krzesła chromowane, czy krzesła ze złotymi nogami. Będą spełniały jednocześnie funkcję dekoracji.

Chromowane krzesło Demetrio w aranżacji glamour

Stół do jadalni glamour — jaki wybrać?

Jadalnia glamour nie istnieje bez wybornie zastawionego stołu, przy którym możemy zasiąść swobodnie wraz z rodziną i goścmi. Niezbędne cechy tego mebla, to odpowiednio wysoki blat oraz wielkość, która pasuje do możliwości jadalni. W zależności od przestrzeni można wybrać stół okrągły, prostokątny lub owalny. Jeżeli mówimy o jadalni glamour, warto zwrócić uwagę, na meble takie jak: stół z marmurowym blatem – must have ostatniego sezonu, okrągły szklany stół, czy stół z dębowym blatem z ciekawie zdobionymi nogami. Detale mają w tym przypadku duże znaczenie.

Zobacz stoły jadalniane w naszym sklepie internetowym

Krzesła glamour — podstawa w stylowej jadalni

W przypadku jadalni glamour, krzesła to nie tylko element wyposażenia, ale przede wszystkim stylowe dopełnienie całej aranżacji. Szykowne krzesła, pokryte aksamitną tkaniną tworzą zgrany duet ze stołem, w którym podstawą jest czarny lub biały blat. Nie należy stawiać się jedynie na jednokolorowe krzesła glamour, można również zdecydować się na efektowne wzory, stanowiące kontrapunkt dla lśniących, monochromatycznych powierzchni. W zależności od pomysłu na wystrój, w jadalni glamour idealnie będą prezentować się: krzesła tapicerowane, krzesła z metalowymi nogami, krzesła chromowane, krzesła ze złotymi nogami, krzesła z kołatkami — kolejny must have ostatniego sezonu, czy stylowe czarne krzesła glamour. Pięknie będą prezentować się designerskie pikowania, czy błyszczące dodatki.

Meble glamour mają wiele twarzy i dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeżeli chcecie, by wasza jadalnia glamour była urządzona stylowo, przestrzegając najnowszych trendów, polecamy następujące połączenie: stół z marmurowym blatem plus krzesła glamour z kołatką — design, szyk i elegancja, te trzy słowa idealnie opisują ten designerski duet. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak urządzić jadalnie w stylu glamour.

Zobacz krzesła glamour w sklepie internetowym