Opublikowano

Jaki stół do loftu?

stół amando loft

Jaki stół do loftu wybrać, by pasował do chłodnej i minimalistycznej przestrzeni? Idealnym wyborem będzie stolik na metalowych nogach z drewnianym blatem. To bardzo modne ostatnio połączenie daje niezwykłe efekty wizualne. Nadal pozostaje jednak pytanie, jaki model stołu wybrać: ten o klasycznej formie, czy może bardziej nowoczesne wersje? Urządzanie loftu daje w końcu nieograniczone możliwości aranżacyjne, jest zatem bardzo przyjemne. Loft zgodnie z definicją, powinien być wysokim i przestronnym wnętrzem, z dużymi przeszkleniami. Dla mniej doświadczonych projektantów może być również sporym wyzwaniem – w końcu musimy wydzielić poszczególne strefy, które będą ze sobą współgrały. Stół obok regału loftowego odgrywa tu kluczową rolę, ponieważ może wyznaczać niezwykle istotną strefę jadalnianą. To właśnie tutaj toczy się życie towarzyskie, a stół tworzy klimat przestrzeni. Bardzo wyraźnie widzimy to nie tylko w charakterystycznych dla klasycznego loftu, potężnych wnętrzach, ale również nowoczesnych salonach z aneksem kuchennym w apartamentach soft-loft.

Jaki stół pasuje do loftowych wnętrz?

Zarówno w loftach, jak i soft-loftach świetnie odnajdują się stoły na metalowych nogach z drewnianym blatem. To metalowe nogi odgrywają tutaj najistotniejszą rolę, w 100% wpasowując się w idee stylu industrialnego, będąc funkcjonalnym, ale nieco surowym elementem przestrzeni. Drewno natomiast świetnie koresponduje z surowym wykończeniem ścian, na przykład tych z cegły, betonu, czy stalowymi podporami. Spełnia jeszcze jedną ważną funkcje: wprowadza do jadalnianego wnętrza ciepło i przytulność, w pewnym sensie oswajając je. To przecież bardzo ważne, byśmy w domu, a tym bardziej w jadalni czuli się przyjemnie. Metalowe nogi i drewniany blat to jedynie najważniejsze wytyczne, bo takich stołów na rynku jest obecnie bardzo dużo. Zatem, jaki stół do loftu?

stół amando

Jaki stół z metalowymi nogami wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jaki stół do loftu wybrać, mamy do wyboru proste, klasyczne konstrukcje, które są niezwykle często wybieraną opcją, szczególnie przez wielbicieli minimalizmu oraz nowoczesne wzornictwo. Druga opcja wprowadza do wnętrza nutę oryginalności i dynamiki. Przedstawiamy top 3 stolików do loftu:

  • Stół Amando do jadalni – bardzo ciekawy stół do jadalni na metalowych nogach z blatem wykonanym z forniru dębowego. Metalowa podstawa posiada designerską, niebanalną formę. Nogi stołu są skrzyżowane, dając oryginalne wrażenia wizualne. To idealny stół do loftowej jadalni, mogący pomieścić nawet 6 osób.
  • Rozkładany stół Blas – Blas to rozkładany stół dla wymagających. Posiada blat wykonany z naturalnego forniru dębowego, o dużej grubości, dlatego jest niezwykle solidny i odporny na zarysowania. Konstrukcja została osadzona na grubej podstawie, a dzięki opcji rozładania jest w stanie pomieścić dużą liczbę osób.
  • Designerski stół Valero – stół na metalowych nogach o prostej i klasycznej formie. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, będzie służył w loftowej jadalni przez długie lata.