Opublikowano

Nowoczesne hokery — aranżacja wyspy kuchennej

hoker sara tapicerowany

Nowoczesne hokery to absolutny must have, jeżeli posiadamy wyspę kuchenną. To funkcjonalne i modne rozwiązanie aranżacyjne podbija wnętrzarski świat od wielu sezonów. Z pewnością duży wpływ na rosnącą popularność wysp kuchennych, ma fakt, iż ciężko obecnie znaleźć mieszkanie bądź dom z zamkniętą kuchnią. Stawiamy na większe i otwarte przestrzenie, w których królują aneksy kuchenne. Często, nawet jeżeli mamy odpowiednio dużo miejsca, by zdecydować się na typowy stół jadalniany, dodatkowo aranżujemy wyspę kuchenną po to, by mieć wygodne miejsce na szybkie śniadanie bądź poranną kawę. A jeżeli już mówimy o aranżacji wyspy kuchennej, to nie może w niej zabraknąć nowoczesnych hokerów.

Hokery do wyspy kuchennej

Hokery są popularnymi krzesłami barowymi. Ich pierwotnym przeznaczeniem były bary i restauracje, jednak wraz z rozwojem designu wnętrz, stały się jednym z elementów wystroju prywatnych przestrzeni. Hokery stawiamy w kuchni bądź jadalni, gdzie idealnie współgrają zarówno z wyspą kuchenną, jak również klasycznymi blatami.

Jak wybrać idealny hoker do wyspy kuchennej?

Nowoczesne hokery  to meble o różnych kształtach, kolorach, pikowane, hokery tapicerowane, te przypominające podwyższone taborety lub te bardzo stabilne, wyposażone w solidne oparcie i podłokietniki. Wybierając odpowiedni model, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę jego wysokość. Standardowe barki, zapewniające wygodę barmanom i klientom, mają wysokość około 110 cm. W prywatnych domach wyspa kuchenna jest najczęściej przedłużeniem blatu i ma wysokość około 90 cm. W takim przypadku wysokośc hokerów powinna wynosić 60 cm. Jeżeli posiadamy wyższą wyspę, to wysokość hokerów powinna wynosić 80 cm.
Kolejna kwestia podczas wyboru hokerów idealnych do naszej wyspy kuchennej to styl. Obecne najczęściej spotykane są nowoczesne hokery, które posiadają często cztery nogi, przypominając klasyczne, ale nieco podwyższone krzesła. Jak nowoczesny hoker Sara. Urządzając przestrzeń jadalnianą, musimy bowiem wziąć pod uwagę styl, w jakim wykończone jest całe mieszkanie lub dom. Nowoczesne hokery sprawdzą się w wielu wnętrzach. Będą pasowały do minimalistycznych kuchni, ale również do tych, urządzonych w stylu glamour. Wszystko zależy od tego, na jaki kolor siedziska i nóżek się zdecydujemy. Hoker Sara to tapicerowany hoker, który zmienia swoje oblicze w zależności od tego, jak skonfigurujemy jego końcowy wygląd.