Opublikowano

Nowoczesne regały do salonu

Nowoczesne regały do salonu, które pojawiły się na rynku już ładnych parę lat temu, niemalże od razu zajęły miejsce tradycyjnych meblościanek. Dziś na próżno ich już szukać w nowoczesnych, urządzonych ze smakiem wnętrzach. Trend minimalizmu na dobre zagościł w naszych przestrzeniach, czego kolejnym dowodem jest rezygnacja z kompletów wypoczynkowych, na rzecz mebli, takich jak narożniki modułowe, czy modne fotele tapicerowane — fotel muszelka, uszatek, art deco. Nowoczesne regały do salonu wyróżniają się lekkością formy i często brakiem tylnej ściany, są to zatem regały ażurowe, czasem można wręcz powiedzieć — regały loftowe.

Jak wykorzystać w salonie nowoczesne regały?

Tak jak wspomnieliśmy, czasy meblościanek odeszły bezpowrotnie, a idealną alternatywą dla posiadaczy wielu przedmiotów są nowoczesne regały, które można wykorzystać na kilka sposobów. Naturalnie, że regał kojarzy się z książkami. Mebel, który idealnie uwidoczni nasze ulubione pozycje literackie w designerski sposób, będzie wyglądał świetnie w towarzystwie, takich mebli jak wygodny fotel uszak i funkcjonalna lampa stojąca, tworząc w salonie dodatkową strefę relaksu. To jednak niejedyne wykorzystanie regału w salonie. Może on bowiem w ciekawy sposób eksponować ważne dla nas przedmioty, takie jak różnego rodzaju bibeloty, czy pamiątki i ramki ze zdjęciami. W tym przypadku warto zainteresować się meblami w stylu loft. Regały loftowe posiadają najczęściej ciekawy rozkład półek, który automatycznie stanie się ozdobą całego wnętrza. Na rynku mamy obecnie do wyboru również nowoczesne meble, takie jak złoty regał w stylu glamour, czy regał oddzielający np. dwie strefy w salonie. Szeroki wybór rozwiązań sprawia, że każdy miłośnik designu znajdzie mebel dopasowany do swoich potrzeb.

regał alesund Lara - nowoczesne regały do salonu

Regały do salonu z drzwiami, czy otwarty? Jaki regał wybrać?

Regał w salonie powinien być z drzwiami, czy otwarty? To kolejna nowość, jeżeli chodzi o nowoczesne meble i regały właśnie. Jeszcze do niedawna regał kojarzył się z potężnym, ciężkim meblem, w którym mogliśmy pomieścić niemalże dobytek całego życia. Dziś regał może składać się wyłącznie z otwartych półek, możemy wybrać również regały metalowe, czy modny ostatnio regał loftowy. Otwarte regały to świetny sposób na pochwalenie się ważnymi dla nas pamiątkami i przedmiotami, świetnie wyglądają również w nowoczesnych salonach, jednak wymagają od właściciela pewnej konsekwencji, jeżeli chodzi o utrzymanie ładu. Można dodatkowo wykorzystać je jako ścianki działowe, tzw. regały oddzielające, mogą rozdzielić jadalnię od salonu lub wyznaczać w salonie poszczególne strefy. To świetne rozwiązanie, nieodcinające dopływu światła oraz dające wrażenie lekkości i przestronności wnętrza. Lekkie, otwarte regały loftowe doskonale wyglądają także we wnękach, tworząc nowoczesny rodzaj zabudowania.