Opublikowano

Metalowy stolik kawowy — modny gadżet w salonie

stolik kawowy z drewnianym blatem

Metalowy stolik kawowy idealnie sprawdzi się w nowoczesnych oraz industrialnych, salonowych wnętrzach. Jest to mebel niezastąpiony w każdym salonie. To na nim podajemy gościom herbatę, gramy w gry planszowe lub stawiamy efektowne dekoracje. Poręczny i funkcjonalny stolik, mieszczący wszystkie przydatne przedmioty, który będzie idealnie dopasowany do sofy lub narożnika, stworzy harmonijną strefę relaksu. Stolik kawowy metalowy będzie nie tylko bardzo stylowo wyglądał, ale przede wszystkim zapewni wygodę korzystania i łatwość utrzymania czystości.

Jak wybrać idealny metalowy stolik kawowy do salonu?

Wybierając stolik kawowy do salonu, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. W pierwszej kolejności trzeba określić jego rolę w naszym salonie oraz potrzeby domowników. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu, będzie można określić, jaka wielkość stolika będzie odpowiednia oraz jakich funkcji potrzebujemy. Najistotniejsze są właśnie wymiary stolika kawowego, ponieważ powinny być dobrane również do metrażu salonu i mebli, które się w nim znajdują. W ten sposób wybierzemy stolik, który nie przytłoczy małej przestrzeni, a także nie zginie w przestronnym, dużym salonowym wnętrzu. Najlepiej wybrać stolik, który sięga wysokości kanapy lub parę centymetrów niżej. Za optymalną wysokość uznaje się 40 – 55 cm. Dzięki temu swobodnie postawimy na stoliku książkę, a ustawione na nim dekoracje nie będą zasłaniały widoku. Jeżeli chodzi o odległość od mebli wypoczynkowych, powinna wynosić minimum 45 cm, by zachować harmonie wnętrza i pozwolić na swobodne poruszanie się.

Stolik do kawy — czy definiuje styl wnętrza?

Metalowy stolik kawowy wyróżnia się nowoczesnym designem. Jego ostre kształty idealnie sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych salonach. Metal to również motyw przewodni wnętrz w stylu loft, w których również świetnie się odnajdzie. Z pewnością charakterystyczny wygląd stolika sprawia, że niekoniecznie będzie pasował do salonów w stylu skandynawskim, czy vintage, jednak właśnie to czyni go wyjątkowym. Narzuca styl, będąc punktem centralnym w każdej salonowej przestrzeni.