Opublikowano

Stoliki na metalowych nogach – 5 modeli z klasą

drewniany stolik kawowy z metalowymi nogami

Stoliki na metalowych nogach są synonimem stabilności, lecz potrafią również zaskakiwać. Szczególnie jeżeli mówimy o bardzo modnym ostatnio połączeniu metalu z drewnem. Drewno to materiał znany od wieków, natomiast metal to symbol nowoczesności, ery smartfonów i drapaczy chmur. Choć na pozór materiały te nieco się ze sobą gryzą, to efekt końcowy tego duetu jest naprawdę zaskakujący – co więcej, niezwykle modny i stylowy. Stoliki na metalowych nogach to prawdziwy must have sezonu.

Stoliki kawowe na metalowych nogach – co one w sobie mają?

Stoliki kawowe na metalowych nogach z drewnianym blatem cieszą się niebywałą popularnością. Świetnie odnajdują się we współczesnych wnętrzach. Metalowe nogi dają bardzo ciekawy efekt optyczny, tworząc czyste linie – pasujące idealnie do nowoczesnych przestrzeni. Loftowe stoliki kawowe, bo z pewnością można je tak nazwać, odnajdują się jednak również w popularnym stylu skandynawskim, czy wnętrzach vintage, będąc w nich pewnym kontrastem. Przedstawiamy 5 modeli z klasą, stolików kawowych na metalowych nogach:

  • Stolik kawowy Juan na metalowej podstawie – prezentowany przez nas stolik kawowy ma drewniany, prostokątny blat o wymiarach 100 cm x 60 cm. Prosta bryła w połączeniu z dużym blatem tworzy mebel niezwykle funkcjonalny, na którym możemy postawić nie tylko filiżankę z kawą, ale również książki, laptopa, czy ramki na zdjęcia. Naturalne drewno z prostymi, metalowymi nogami tworzy niezwykle designerskie połączenie. Taki stolik świetnie sprawdzi się w nowoczesnym salonie w stylu industrialnym, boho lub skandynawskim.
  • Stolik kawowy Ximenes geometryczny – mniejszy stolik kawowy, posiadający ciekawą, geometryczną metalową podstawę. Drewniany blat nadaje przestrzeni ciepła, a stolik wygląda fantastycznie w połączeniu z ekskluzywnym narożnikiem lub nowoczesną sofą. Z uwagi na metalową podstawę o niebanalnym kształcie, świetnie odnajdzie się w nowoczesnych, a nawet loftowych salonach.
  • Stolik kawowy Ximenes geometryczny prostokątny – stolik bliźniak, wspomnianego wyżej stołu kawowego. Model o większym, prostokątnym blacie. Ze względu na swój kształt i wielkość, będzie wyglądał bardzo ciekawie w nowoczesnej pracowni lub biurze. Podobnie jak mniejszy model, posiada ciekawą asymetryczną, metalową podstawę.
  • Komplet stolików kawowych Vinicio – przedstawiając modele stolików na metalowych nogach, nie mogło zabraknąć najmodniejszego w ostatnim sezonie kompletu stolików kawowych. Komplet stolików kawowych to niezwykle designerskie i funkcjonalne połączenie. Prezentowany przez nas zestaw to świetnie rozwiązanie do mniejszych salonów, na przykład w bloku. Dlaczego? Ponieważ, gdy zależy nam na dodatkowej przestrzeni, wystarczy schować stoliki jeden pod drugim. Jeżeli natomiast chcemy zyskać więcej miejsca na postawienie przekąsek, kawy, czy książek – w jednej chwili z jednego stolika, mamy ich aż trzy.
  • Stolik pomocniczy Sanchia ze skrzyżowaną podstawą – rodzaj stolika kawowego, który świetnie sprawdzi się na przykład jako dodatkowy stolik, który możemy postawić obok fotela, tworząc strefę do czytania i relaksu. Takie zestawienie można zastosować zarówno w salonie, jak i w sypialni. Drewniany blat z metalową, skrzyżowaną podstawą stworzy świetny duet w nowoczesnej przestrzeni.

stolik pomocniczy sanchia ze skrzyżowaną podstawą