Opublikowano

Meble w starym stylu

konsola almudena z szufladami - nowoczesne meble w starym stylu

Meble w starym stylu – posiadają drobne przetarcia, pęknięcia. Właśnie to, czyni je unikatowymi, nadając wartość i indywidualność. Podobają się wszystkim pokoleniom, nadają wnętrzom charakterystyczny styl. Meble z duszą, bo tak bez wątpienia można nazwać meble w starym stylu, stwarzają przytulną, swojską atmosferę, sprawiają, że chcemy oddać się błogim rozmowom lub zatopić się w ciekawej lekturze, z kubkiem gorącej kawy w ręce. Mają w sobie pewien urok, coś, co sprawia, że chcemy przebywać we wnętrzach umeblowanych w ten sposób. Potwierdzeniem może być fakt, że coraz więcej kawiarni aranżuje swoje wnętrza, wykorzystując meble w starym stylu, by stworzyć niepowtarzalną atmosferę relaksu.

Meble w starym stylu — w jakich wnętrzach się odnajdą?

Meble w starym stylu doskonale odnajdują się w przestrzeniach prowansalskich, rustykalnych, retro oraz shabby chic. Choć dla wielu z was, może jest to spore zaskoczenie, jednak meble w tym stylu, pasują również do wnętrz soft-loftowych lub postindustrialnych. Jak to możliwe? Świetnie komponują się z surowością ceglanych ścian, których w tych akurat wnętrzach nie brakuje. Nie zapominajmy również o tym, że industrializm narodził się w czasach recesji, więc do urządzanych surowo hal i magazynów, często znoszono przypadkowo znalezione lub kupione na pchlich targach, meble retro. Często są jednak także pewnego rodzaju kontrastem w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Jak widać – pasują w zasadzie wszędzie. Meble w starym stylu odkrywają cały wachlarz możliwości ciekawego udekorowania i przystrojenia wnętrza – można szukać stylowych dodatków na targach staroci, ale nie tylko. Meble mają przede wszystkim oddawać gust i wyczucie stylu właściciela, tworząc niezwykle indywidualne przestrzenie.

dwuosobowa mała zgrabna sofa do salonu - leonor

Nowoczesne meble w starym stylu

Meble w starym stylu mogą mieć dwa oblicza: meble odnowione, czyli meble, które mają swoją historię, a my decydujemy się tchnąć w nie nowe życie lub nowoczesne meble w starym stylu, czyli meble które swoim wyglądem nawiązują do danej epoki i stylu. Przedstawiamy kilka modeli mebli, które naszym zdaniem najlepiej oddają charakterystykę nowoczesnych mebli retro:

  • Pikowana sofa Nina — pikowana, zdobiona sofa Nina może na pierwszy rzut oka kojarzyć się z pstrokatym stylem glamour. Nie ma w tym nic złego, glamour to w końcu lata 50 XX wieku, Hollywood. Sofa świetnie oddaje charakter tamtych lat, ale wybierając nieco inny materiał lub kolor, możemy również stworzyć coś na kształt mebli ludwikowskich. To meble angielskich dżentelmenów, charakteryzujące się dużą wygodą i pikowaniami. Z pewnością jednak meble ludwikowskie to meble z duszą i historią.
  • Dwuosobowa sofa Leonor — świetny przykła typowego mebla retro. Tkanina w stylową kratę od razu wywołuje wspomnienia lat 60. Prosta forma i minimalizm to ogromne zalety tej sofy. Świetnie odnajdzie się w typowych salonach vintage.
  • Fotel Bayardo na metalowych nogach — to typowy fotel, który łączy w sobie nowoczesność metalowej podstawy w formą, kolorem i tkaniną w stylu vintage. Ten nowoczesny fotel w starym stylu to bardzo designerski gadżet.
  • Konsola Almudena z szufladą — niby nowoczesna, jednak historia tego mebla to czasy ludwikowskie. Na dworze Ludwika XVI był to główny mebel zdobiący królewskie komnaty. Z biegiem lat, wygląd konsoli nieco się zmienił, jednak historia i przeznaczenie pozostaje niezmienne. Konsola świetnie sprawdzi się w salonie i w przedpokoju.