Opublikowano

Jak zaaranżować duży salon w domu?

corner befame bellissa narożnik

Jak zaaranżować duży salon? Puszczając wodzę fantazji i wnętrzarskiej kreatywności. Posiadając duży, najczęściej otwarty salon nic poza naszą wyobraźnią nas nie ogranicza. Niekiedy takie pole do popisu sprawia jednak problem i musimy sięgnąć po pomoc projektanta. Duża przestrzeń oznacza dużo miejsca do zagospodarowania. Jak wiadomo, salon to miejsce reprezentacyjne w każdym domu. To tu spędzamy czas z rodziną i gośćmi. Warto, by już na wejściu salon zachwycał i zachęcał do spędzania w nim czasu. Musi być również funkcjonalny i urządzony dokładnie według potrzeb domowników.

Duży salon – Podstawowe zasady podczas urządzania dużego salonu

Kolorystyka dużego salonu

Duża przestrzeń daje nam totalną swobodę podczas wybierania kolorów ścian, czy dodatków. Warto na wstępie przemyśleć styl i motyw przewodni wnętrza, tak, by wszyscy domownicy czuli się w salonie maksymalnie komfortowo. Najpopularniejsze są wciąż jasne barwy, takie jak szarość, czy beże. Dają wrażenie lekkości, przestrzeni, elegancji i uporządkowania. Nowym i niezwykle ciekawym trendem jest jednak sięganie po barwy takie jak ciemna butelkowa zieleń, granat, czy ekstrawagancka czerń. Posiadając dużą przestrzeń możemy odważyć się nawet na pomalowanie w ten sposób dwóch, sąsiadujących ze sobą ścian. Oczywiście należy wziąć wtedy pod uwagę padanie światła dziennego oraz zastosować rozweselające dodatki.

duży salon - sofa belavio

Duży salon – Meble i dodatki

Urządzając salonową przestrzeń w dużym domu bardzo ważne jest, by zadbać o wyznaczenie poszczególnych stref. Przeważnie w dużych domach salon otwarty jest na kuchnię, co z góry oznacza wyznaczenie strefy jadalnianej. Poza nią musi znaleźć się również najważniejsza strefa wypoczynkowa oraz w zależności od wielkości rodziny i potrzeb strefa hobby, relaksu bądź kącik pracy.

Jadalnia oznacza duży stół z krzesłami, rzadko w większych domach decydujemy się na wyspę w roli jadalni. Często posiadając dzieci i dużą rodzinę jadalnia to również miejsce pracy i odrabiania lekcji. Stół musi mieć zatem odpowiedni kształt i wysokość. Posiadając dzieci okrągły stół będzie bezpieczniejszy ze względu na brak ostrych kantów:

Stół elipsa Babacar

 

Nowoczesne krzesło Ibbie

 

Strefa wypoczynkowa to najważniejsza strefa w salonie. To tutaj spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu. Duża przestrzeń pozwala na zakup dużego i designerskiego narożnika. Poza świetnym wyglądem to również mebel bardzo funkcjonalny. Pozwala wypocząć w niezwykle komfortowych warunkach oraz przenocować niespodziewanych gości. Dodatkowo może oddzielać przestrzeń jadalnianą od wypoczynkowej. Wystarczy ustawić go odpowiednio na środku pomieszczenia. To bardzo modne rozwiązanie. Ustawianie mebli pod ścianą zdaje się odchodzić do lamusa. Stylowy narożnik i designerski stolik kawowy sprawią, że nasza strefa wypoczynkowa będzie zachwycała wyglądem, będąc punktem centralnym salonu:

Modułowy narożnik Rio Befame

Stolik kawowy Bernardo

Strefa relaksu w dużym salonie może oznaczać na przykład ustawienie wygodnego fotela w pobliżu kominka lub okna tarasowego:

Fotel Abelardo granatowy

Kącik pracy bądź hobby zależy od potrzeb i upodobań domowników. Może to być na przykład strefa wyznaczona do zabawy dla małego dziecka. To o tyle bezpieczne rozwiązanie, że posiadając duży dom będziemy mieli malca stale na oku. Kolejne rozwiązanie to kącik pracy, czyli biurko i lampa stojąca:

Lampa stojąca SET-LS-1