Opublikowano

Hoker, czy krzesło? Na co zdecydować się mając małą kuchnię?

Hoker Vasco z dębowym siedziskiem

Aranżacja małych przestrzeni to zawsze nie lada wyzwanie dla projektantów. Przestrzeń musi być przede wszystkim funkcjonalna, musi zachwycać wyglądem i ciekawymi rozwiązaniami. Podobnie jest z aranżacją kuchni – to przecież dla niektórych najważniejsze miejsce w domu, które niezależnie od wielkości musi zawierać wszystkie najważniejsze elementy. Miejsce nazywane powszechnie jako jadalnia również. Co zrobić, gdy nie mamy na nią wystarczająco dużo miejsca, na co się zdecydować mając małą kuchnię – hoker, czy krzesło?

Ratunkiem dla małych przestrzeni kuchennych z pewnością są hokery. Krzesła zajmują dużo miejsca, ich wysokość dostosowana jest do wysokości stołu, zatem z góry narzucają aranżacje typowej jadalni. Jeżeli nie mamy na to miejsca, decydujemy się przeważnie na wykonanie wyspy kuchennej, bądź zakup małego, wysokiego stolika, zajmującego stosunkowo niewiele miejsca.

Hoker – co to jest?

Hoker to najprościej mówiąc wysokie krzesło. Niegdyś używane wyłącznie w barach i pubach, dziś można spotkać w restauracjach, kawiarniach, hotelach, czy przestrzeni domowej. Hokery są świetnym rozwiązaniem do kuchni, które posiadają wysokie, wyspy kuchenne lub wysokie blaty. Sprawiają, że można z nich korzystać jak z normalnych krzeseł. Hoker może być świetnym dopełnieniem kuchennej aranżacji o ile wybierzemy odpowiedni model.

hokery - hoker

Na co zwracać uwagę kupując hoker?

Wygląd to podstawowa sprawa przy zakupie każdego mebla. Hoker powinien być uzupełnieniem i pasować do zamysłu wnętrza oraz jego stylu. Nie trzeba koniecznie dobierać go idealnie do koloru blatu, czy szafek kuchennych, w końcu dziś kontrasty są w modzie jednak są granice dobrego smaku i nie należy ich przekraczać. Kolor i materiały mogą być zgoła inne niż reszta kuchni, ale należy zachować ten sam styl.

Gabaryty, to kolejny wyznacznik. Hoker musi mieć bowiem odpowiednią wysokość, która będzie pasować do blatu bądź wyspy. Mając ograniczoną przestrzeń trzeba również wziąć pod uwagę szerokość hokerów, by zmieściła się ich zaplanowana ilość.

Hokery z góry kojarzą się z nowoczesnym stylem, w końcu dopiero niedawno zagościły w kuchniach. Czasami chcemy stonować charakter naszej kuchni, a czasami podkreślić jej nowoczesny styl. Jeżeli zależy nam na designerskim wyglądzie pomieszczenia warto zastanowić się nad wysokimi hokerami, na metalowych nogach, z połyskującym siedziskiem. Przykładem takich hokerów są nowoczesne hokery o nazwie Adan.

Nowoczesny hoker Adan

Nowoczesny hoker Adan to diament designu. Stylowa, metalowa podstawa doskonale odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach, idealnie pasuje również do stylu industrialnego. Dzięki możliwości wyboru koloru siedziska oraz stelaża można dobrać swój wymarzony hoker, tak, by idealnie pasował do każdego wnętrza. Hokery Adan sprawią, że kuchnia nabierze niebanalnego wyglądu, nowoczesnego charakteru i wyjątkowego designu – nawet w najmniejszej przestrzeni.

Nowoczesny hoker Adan