Opublikowano

Czy regał pasuje do industrialnego wnętrza?

regał maren

Czasy świetności tradycyjnych regałów lub meblościanek wypełnionych od góry do dołu książkami i licznymi ozdobami minęły bezpowrotnie. Teraz regał to istna ozdoba, punkt kluczowy we wnętrzu, niczym sofa, czy narożnik, ma pełnić nie tylko rolę mebla, ale również robić na gościach wrażenie. Patrząc dziś na regał nie znajdziemy na nim przypadkowo położonych książek, czy figurek i kompletów szklanek – jak miało to miejsce w latach 90tych, ale czy regał pasuje do industrialnego wnętrza? Czy pasuje do wnętrz w iście nowoczesnym stylu? Czy regał nadal może być funkcjonalny i mimo wszystko pełnić swoją pierwotną rolę? Wszystko zależy od tego, na jaki regał się zdecydujemy.

Obecne tempo życia i zmienność trendów powoduje, że wielu z nas boi się kupowania mebli na lata. Za dobrej jakości mebel przyjdzie z pewnością zapłacić nieco więcej, stąd też chęć, by pozostał z nami na dłużej. Regały dają nam możliwości zmiany jego wyglądu, bez zmiany samego mebla. Możemy bowiem zainwestować w nowe pudełka lub kilka drobiazgów, które całkowicie odmienią jego oblicze. To, jaki konkretnie regał wybierzemy zależy w dużej mierze od przestrzeni jaką dysponujemy, od jej wielkości, przeznaczenia i stylu. Musimy również wcześniej przemyśleć, co na regale ma konkretnie się znajdować. Nie jest bowiem modne zapełnianie regalu po brzegi, lepiej zostawić kilka pustych półek bądź zastosowanie pudełek i koszyków. Niegdyś regał kojarzył się z solidnym i masywnym kawałem prawdziwego drewna, stawiany pod ścianą zajmował całą jej powierzchnię. Dziś projektanci stawiają na całkiem inne rozwiązania, a w sklepach na próżno szukać dawnej klasyki.

Regał floro

 

Regał w stylu industrial

Regał w industrialnym stylu to ostatnio prawdziwy hit, bardzo modne i uniwersalne rozwiązanie. Regały w tym stylu są bowiem niezwykle uniwersalne i proste w swej formie. Zachwycają swoją funkcjonalnością i nowoczesnym wyglądem. Mimo, że same mają industrialną formę, pasują praktycznie do każdego wnętrza. Co oznacza samo określenie industrial i skąd pochodzi?

Industrial narodził się w czasach recesji w Stanach Zjednoczonych, to właśnie wtedy wiele opuszczonych fabryk było adaptowanych na wnętrza mieszkalne. Ich cechą charakterystyczną była otwarta, duża przestrzeń oraz surowe wykończenie, niekiedy nawet widoczne elementy kabli oraz charakterystyczne oświetlenie. Materiały jakie przeważały to metal, drewno, beton, czy szkło. Regał w stylu industrialnym powinien być zatem wykonany właśnie z takich materiałów. Jego prostota dodaje mu funkcjonalności.

Industrialny, czyli funkcjonalny

Kiedyś stawiany wyłącznie przy ścianie, dziś może oddzielać dwie przestrzenie – postawiony na środku świetnie podzieli na przykład salon i sypialnię bądź salon i część kawiarnianą. To niezwykle modne i wpisujące się w styl rozwiązanie. Wykonany z surowych materiałów i prosty w swej formie pasuje świetnie do stylu skandynawskiego, gdzie będzie wyraźnym i ciekawym akcentem oraz do stylu nowoczesnego i minimalistycznego. Ponadto czego na nim nie ustawimy, będzie z pewnością świetnie wyglądało. Mając na uwadze obecne trendy, jeżeli posiadamy dużo drobnych ozdób lub szpargałów szukających w domu swojego miejsca możemy postawić na nowoczesne kosze i pudełka i właśnie w nich je schować, a same kosze ustawić na regale nie zapełniając go od góry do dołu. Do tego kilka książek i regał będzie wyglądał iście nowocześnie i designersko.

Industrialny regał Zacarias

Industrialny regał Zacarias to niezwykle modny i funkcjonalny mebel, posiadający dużą ilość półek. Malowany proszkowo stalowy profil, podtrzymuje dębowe półki – jest bardzo solidny i wytrzymały, wykonany z najwyższej jakości materiałów, zachowuje swój industrialny charakter. Jego rozmiar sprawia, że pomieści każdą ilość książek i różnego rodzaju ozdób, a producent daje możliwość wyboru zarówno koloru stalowego profilu jak również dębowych półek. Możemy, więc dowolnie personalizować nasz regał. Industrialny Zacarias to świetny wybór do młodzieżowego pokoju i nie tylko. Sprawdzi się w każdej przestrzeni, w której stawiamy na nowoczesną, minimalistyczną formę.

Industrialny regał Zacarias