Opublikowano

Jaką sofę wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Narożnik Bullet Befame w aranżacji

Mebel wypoczynkowy to podstawowy element każdego pokoju dziennego. To, jaką sofę wybrać do nowoczesnego wnętrza, warto ustalić już na początku projektowania przestrzeni, by idealnie wpasował się w projekt. Sofa może być jak rzeźba, skupiać uwagę swą formą i kolorem, będąc centralnym punktem pomieszczenia. Ponadto musi być wygodna i funkcjonalna, będąc przecież przede wszystkim miejscem wypoczynku.

Sofa to powiększony fotel, na którym zasiadać mogą dwie, trzy lub nawet cztery osoby. Na salonach pojawiła się w XVII wieku, mając swój pierwowzór we włoskiej, drewnianej cassapance. Od tego czasu wiele się zmieniło i możemy wybierać wśród wielu form, kształtów, obić i kolorów. Przede wszystkim jednak dzisiejsze sofy to naprawdę wygodne i komfortowe siedziska.

Nowoczesne wnętrze – jaka sofa?

Wybierając sofę, powinniśmy przede wszystkim skupić się na stylu naszego wnętrza oraz potrzebach, zatem funkcjonalności. Odpowiadając sobie na podstawowe pytania będzie o wiele łatwiej zadbać o odpowiednie funkcje naszej sofy. Najważniejsze to, kto i ile osób będzie z niej korzystało, czy mamy dzieci bądź zwierzęta oraz jaki styl prezentuje nasz salon. Inne sofy będą preferować single, bądź pary, inne rodziny z dziećmi. Wybór sofy warunkuje również wielkość pokoju dziennego.

Nowoczesne wnętrze to przede wszystkim minimalizm i prostota, mogą to być zatem wnętrza w stylu skandynawskim. Stonowane kolory, proste formy i wysoka jakość wykonania to główne cechy obowiązującego obecnie stylu nowoczesnego. Mogą to być duże, otwarte, loftowe przestrzenie jak również minimalistyczne wnętrza. Bez wątpienia niezależnie od ich wielkości, najważniejszym punktem pokoju dziennego również tego w stylu nowoczesnym jest sofa. To centralne miejsce, skupiające uwagę i spełniające najważniejsze funkcje.

Dwuosobowa sofa Adoracion

Idealnym rozwiązaniem, pasującym do nowoczesnego wnętrza będzie dwuosobowa sofa Adoracion. Jest to niezwykle designerski produkt, jednak wciąż prosty w swej formie. Nienachalny, niezbyt duży, bardzo interesujący. Świetnie nadaje się, by postawić go na środku salonu jako jego centralny punkt. Dwuosobowa sofa Adoracion to siedzisko, które sprawdzi się w nieco mniejszych, nowoczesnych wnętrzach. Z uwagi na rozmiar i kształt będzie idealnym rozwiązaniem dla pary, bądź singla.

Co najważniejsze, sofa Adoracion to produkt wysokiej jakości, wykonany z trwałych materiałów, wygodny i komfortowy. Postawiona na wysokich nóżkach zachwyca swoim wyglądem, będąc również niezwykle funkcjonalna bowiem łatwo odkurzyć i wyczyścić przestrzeń znajdującą się pod nią.

Sofa Adoracion z kolekcji Perla Lusso to produkt dla prawdziwych koneserów i wielbicieli nowoczesnego stylu. Zachwyci każdego klienta wrażliwego na piękno i nowoczesny design. Dodatkowo można wybierać spośród wielu kolorów tkanin i nóżek, co sprawi, że każdy może indywidualnie zaprojektować swoją wymarzoną sofę Adoracion zgodnie z projektem swojego wnętrza.

Warto zobaczyć:

Dwuosobowa sofa Adoracion

Sofa Carmen Befame z funkcją spania

tematy: jaką sofę wybrać? jaka sofa do salonu, nowoczesne sofy,