Opublikowano

Luksusowe wnętrza

luksusowe wnętrza - sklep z meblami luksusowymi

Luksusowe wnętrza to nie tylko drogie i oryginalne meble, ale przede wszystkim precyzyjny projekt, na którym opiera się cała ideologia danego pomieszczenia. Projekt musi uwzględniać funkcjonalność i design, ale również oddawać charakter i styl życia inwestora. Luksusowe wnętrze to ponadczasowe rozwiązania, ekstrawagancja w połączeniu z klasyką.

Jak zaaranżować luksusowe wnętrze?

Luksus i nowoczesność kojarzą się dziś z minimalizmem i naturalnymi, drogimi dodatkami, takimi jak kamień, czy drewno. Luksus nie musi oznaczać zimnego, mało przytulnego wnętrza. Style w architekturze lubią ze sobą flirtować, łącząc na przykład industrializm z vintage, który również może być prestiżowy.

luksusowe wnętrza - sklep z meblami luksusowymi
fot. Minimalizm może być synonimem luksusowego wnętrza. pixabay.com | cc-0

Jak zaaranżować luksusowe wnętrze, aby już na pierwszy rzut oka było widać jego prestiż? Kluczem są wyszukane, wysokiej klasy materiały i wysoka jakość wykonania wnętrza. Jeżeli chodzi o wykonanie, warto zlecić to sprawdzonej ekipie wykończeniowej, która miała już do czynienia z wnętrzami tego typu. Natomiast zakup materiałów to już wyłącznie sprawa inwestora. Jeżeli chodzi o ściany i podłogi świetnie sprawdzi się drewno i kamień. Drewno wysokiej klasy, w pełni naturalne idealnie sprawdzi się na podłodze, ale nie tylko. Dziś bardzo modne są przepierzenia wykonane z drewna, oddzielające od siebie dwie różne przestrzenie, na jednej, dużej powierzchni – na przykład jadalną i dzienną.

Kolejnym ciekawym dodatkiem jest kamień, który będzie idealną ozdobą ścienną, ale znajdzie również zastosowanie na przykład jako obudowa kominka. Prestiżowe gatunki kamienia, które idealnie sprawdzą się w luksusowych wnętrzach to: onyks, trawertyn, marmur, czy alabaster. Wybór tego rodzaju materiałów to gwarancja jakości i świetnego wyglądu na wiele lat. Prawdziwi indywidualiści również znajdą coś dla siebie. Jeżeli zależy nam na iście ekstrawaganckim wyglądzie wnętrza można zastosować wykończenie z impregnowanej, tłoczonej skóry bądź cieszące się dużą popularnością tapety z kryształkami lub ściany pokryte z elementami złota i srebra z zastosowaniem masy perłowej.

Luksusowe dodatki

Decydując się na luksusowe wnętrze w minimalistycznej tonacji kolorystycznej ważną rolę odgrywają luksusowe dodatki. Wnętrze w kolorystyce szarości i bieli z delikatnym dodatkiem ekstrawagancji na ścianach lubi ciekawe dodatki. Stanowią „kropkę nad i” w projekcie prestiżowego wnętrza. Mogą być to na przykład tkaniny – dywany, zasłony, czy narzuty sygnowane nazwiskiem znanego projektanta, wykonane z najwyżej jakości materiałów takich jak kaszmir, czy jedwab. Kolejnym dodatkiem, który ma również wpływ na nastrój w pomieszczeniu jest oświetlenie. Decydując się na eleganckie wnętrze w prestiżowym stylu możemy pokusić się o lampy bądź żyrandole wykonane na zamówienie.

luksusowe meble
fot. Luksusowe wnętrza. pixabay.com | cc-0

Elementem, który będzie odbijał światło dzienne i powiększał optycznie przestrzeń są lustra. Obecnie w sklepach meblowych, gdzie dostępne są meble i dodatki z wyższej pułki cenowej możemy znaleźć iście prestiżowe lustra, które będą fantastycznie wyglądały na przykład na surowej ścianie z betonu.

tematy: luksusowe wnętrza