Opublikowano

Jakie lustro wybrać do przedpokoju?

lustro słońce - idealne lustro w pięknym stylu - lustra

Wybór lustra do przedpokoju wcale nie jest łatwym zadaniem. Duże, małe, a może stojące? Dodatkowo, miejsce powieszenia lustra nie jest takie oczywiste. Lustro nie tylko pełni rolę funkcjonalną, ale również dekoracyjną w każdym pomieszczeniu. Styl lustra i jego rama powinna pasować do całego wnętrza. Niegdyś wieszane wyłącznie w łazience – dziś stanowią obowiązkowy punkt podczas aranżacji pomieszczeń. Zatem, jakie lustro wybrać do przedpokoju?

Duże lustro w przedpokoju to nieoceniona wygoda. W końcu każdy chętnie spojrzy na siebie jeszcze raz przed samym wyjściem z domu. Dodatkowo świetnie powiększy i doświetli, zwykle mały, przedpokój. Lustro może wisieć na ścianie bądź, jeżeli to możliwe, być o nią oparte. Druga opcja możliwa jest raczej, gdy w domu nie ma pociech z uwagi na bezpieczeństwo.

lustro tereJeżeli wieszać lustra w przedpokoju to gdzie?

 

Jeżeli decydujemy się powiesić lustro na ścianie w przedpokoju, warto zastanowić się, gdzie dokładnie ma się znajdować. Ta kwestia jest nie bez znaczenia. Pierwsza zasada głosi, że nie powinno się wieszać lustra naprzeciwko drzwi wejściowych – nie każdy gość od razu po wejściu do domu życzy sobie widzieć własne odbicie. Ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym jest powieszenie lustra naprzeciwko wejścia do pokoju dziennego. Dobrze jest zadbać wtedy o to, by w odbiciu pojawiła się ciekawa ozdoba – obraz, zdjęcie lub wazon z kwiatami. Należy również pamiętać, że lustro pełni swoją funkcję jedynie, gdy jest idealnie czyste, trzeba, więc dbać o to, by nie było zakurzone i nie posiadało smug. Wszelkie zabrudzenia wpłyną negatywnie na odczucia estetyczne.

Idealnie lustro do przedpokoju

 

Miejsce już mamy, zatem jakie lustro wybrać do przedpokoju? Styl lustra, jego rozmiar i rodzaj ramy narzuca nam styl w jakim urządzone jest całe pomieszczenie oraz jego wielkość. Lustro nie może przytłaczać, a należy pamiętać, że przedpokój to przeważnie najmniejsze pomieszczenie w całym domu. Lustro idealnie je powiększy i doświetli odbijając promienie światła(jeżeli ma taką możliwość). Z pewnością niezwykle wygodnie byłoby posiadać w przedpokoju lustro, w którym możemy sprawdzić wygląd całej naszej sylwetki zanim wyjdziemy z domu. Przykładem takiego lustra może być lustro metalowe prostokątne, https://oldfashiondesign.pl/produkt/lustro-metalowe-prostokatne/ . Jest to świetny wybór do wnętrz nowoczesnych, a nawet industrialnych. Idealnie je powiększy i nada elegancji. Jeżeli natomiast zależy nam na lustrze, które ma pełnić głównie rolę dekoracyjną, idealnym wyborem będzie lustro Tonia, https://oldfashiondesign.pl/produkt/lustro-tonia/ . Jest to niezwykle designerski dodatek, nowoczesny, jednocześnie odrobinę glamour. Doda do wnętrza lekkości i stylu, a mieniące się kryształki przyciągną uwagę. Jeżeli dodamy do tego na przykład pufę – pikowaną z podobnymi kryształkami jak w lustrze zyskamy wysmakowane wnętrze, pełne elegancji glamour. Jak widać, nawet przedpokój może być przepełniony stylem, wystarczy zadbać tylko o idealne dodatki, na przykład postawić na odpowiednie lustro.

Lustro Tonia