Opublikowano

Czy regał może być glamour?

złoty regał gold

Regał to mebel z tradycjami. Wielofunkcyjny, masywny, najczęściej drewniany, postawiony pod ścianą, najczęściej połączony z całą meblościanką. To właśnie główne skojarzenia, jakie przychodzą na myśl, gdy myślimy o regale. Ale to już przeszłość. Dziś regał ma całkiem inną formę. Najlepiej, gdy jest ażurowy, otwarty, nie posiadający pleców. Spełnia rolę nie tylko mebla do przechowywania, ale również ścianki działowej, dzieląc dwie, różne przestrzenie. A czy regał może być glamour? Owszem, może. Regał może być elegancki i stylowy, wystarczy tylko postawić na odpowiedni model.

Regał, a wielkość wnętrza

 

Jeżeli posiadamy małe mieszkanie, a zależy nam, by znajdował się w nim regał możemy postawić na regał w kolorze ścian. Takie połączenie sprawi, że mebel stopi się ze ścianą będąc prawie niewidocznym. To oryginalne rozwiązanie. Sam mebel nie będzie zagracał wnętrza, jednak uwagę zwracać będzie zdecydowanie to, co na nim postawimy. Dodatkowo, regał postawiony bezpośrednio przy ścianie, nie będzie zakłócał ciągów komunikacyjnych i zaburzał niewielkiej przestrzeni.

 

Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, możemy pozwolić sobie na odrobinę fantazji. Regał bowiem nie musi być wyłącznie funkcjonalnym meblem do przechowywania. Może być również pełną stylu ozdobą. Postawiony na środku, bądź dzieląc dwa pomieszczenia będzie nietuzinkowym rozwiązaniem, tylko dla odważnych. Otwarty, ażurowy regał, posiadający wiele półek to również sposób na uwydatnienie tego na czym nam zależy najbardziej. Poza książkami na takim regale postawić możemy ciekawe ozdoby lub pamiątki, ramki na zdjęcia, czy wazony. Jeżeli regał jest bardzo ozdobny nie trzeba już specjalnie zastanawiać się nad jego przystrojeniem, sam w sobie będzie robił duże wrażenie.

 

Regał to mebel, który świetnie sprawdzi się również w sypialni, bowiem badania dowodzą, że najczęściej lekturze oddajemy się w pomieszczeniu, gdzie znajduje się łóżko, wygodne poduszki i ciepły koc. Regał do salonu, czy ten do sypialni wcale nie musi być nudny. Niegdyś kojarzone wyłącznie z topornym wyglądem regały, dziś mogą być kwintesencją designu. A co w przypadku, gdy zależy nam na regale w stylu glamour, a może glamour połączonym z nutą nowoczesności? Wnętrze urządzone w czerni i bieli, bądź niezwykle modnej dziś szarości lubi łączyć się z nietuzinkowymi rozwiązaniami, na przykład srebrnymi lub złotymi dodatkami w stylu glamour. Regał może być właśnie takim dodatkiem.

 

Metalowy regał Amidio w kolorze złotym

Podwójny regał Gold

 

Podwójny regał Gold to rozwiązanie dla indywidualistów, ludzi lubiących się wyróżniać, wrażliwych na piękno i design. Podwójny regał Gold to dwa regały połączone ze sobą, tworzące jedną całość. Złota rama i szklane półki dodają stylu i elegancji. Regał Gold to idealny mebel do salonu, obok, którego nikt nie przejdzie obojętnie. Świetnie sprawdzi się jako przegroda dla dwóch oddzielnych pomieszczeń. Wygląda stylowo postawiony pod ścianą bądź na środku pomieszczenia. Regał Gold to połączenie glamour z nowoczesnością. Poza niebanalnym wyglądem jest niezwykle funkcjonalny. Z uwagi na dużą ilość półek pomieści nawet największą kolekcję książek.

 

Podwójny regał Gold