Opublikowano

Kanapy rozkładane

sofa massimo befame

Kanapy rozkładane, to niezwykle funkcjonalne meble, który świetnie sprawdza się w mniejszych przestrzeniach. Kanapy od lat królują na salonach, a rynek oferuje szeroki wybór mebli tapicerowanych tego rodzaju. Wyróżniamy kanapy rozkładane dwuosobowe i większe – trzyosobowe. Najczęściej kanapy rozkładane posiadają dodatkowo pojemnik na pościel dzięki czemu zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Kanapa rozkładana w salonowej przestrzeni

Urządzając salon główną uwagę skupiamy na wyborze wypoczynku. Jest to najważniejszy element wnętrza, często też największy przez co skupia na sobie całą uwagę. Kanapa wyznacza przestrzeń wypoczynkową w salonie. Jej wybór uzależniamy głównie od wielkości naszego salonu. Kanapa rozkładana może być dwu i trzyosobowa. Jest świetnym rozwiązaniem w mieszkaniach. Dzięki kanapie rozkładanej zyskujemy dodatkową przestrzeń do spania na przykład dla niezapowiedzianych gości. Oczywistym jest fakt, że im mniejsze mieszkanie, tym mniej jest możliwości ustawienia mebli w ciekawy sposób. W mniejszych przestrzeniach kanapa rozkładana stoi przeważnie pod ścianą w towarzystwie foteli i stolika kawowego, nie zajmując zbyt dużo miejsca. Jeżeli jednak dysponujemy większą przestrzenią, warto postawić na nowoczesne rozwiązanie jakim jest ustawienie kanapy na środku, w centralnym punkcie salonu. Uwydatni to jeszcze bardziej jej wygląd i styl.

sofa befame massimo - kanapy rozkładane

Wybierając kanapę rozkładaną należy dodatkowo przemyśleć dobrze jej przeznaczenie. Poza samą wielkością pomieszczenia, która warunkuje rozmiar kanapy trzeba wziąć pod uwagę kto z kanapy ma korzystać. Kolejny krok to określenie stylu. Kanapy rozkładane muszą pasować do stylu wnętrza w jakim się znajduje. Ogromny wybór kanap na rynku pozwala dopasować ją idealnie do wymarzonej przestrzeni. Glamour to pikowania i blask, vintage to barwy, styl skandynawski to drewniane dodatki i odpowiednia kolorystyka, styl nowoczesny to tak naprawdę dowolność w formie. Ważne, aby kanapa rozkładana, którą wybierzemy dobrze korespondowała z tym, co znajduje się dookoła.

Kolejny krok to wybór tkaniny. Ważne, aby wziąć pod uwagę trwałość danego materiału oraz to, czy spełnia najważniejsze dla nas funkcje. Jeżeli posiadamy w domu zwierzęta warto, aby tkanina była łatwa w czyszczeniu. Jeżeli natomiast w domu przebywają dzieci, tkanina musi być plamoodporna i odporna na ścieranie. Kanapa rozkładana to mebel, który kupujemy najczęściej na kolejne lata w związku z tym warto zadbać, by była solidnie wykonana i stylowa. Przykładami takich mebli są kanapa rozkładana Befame, sofa Trini bądź Massimo.

sofa massimo befame

Kanapy rozkładane od Befame

Dwuosobowa rozkładana kanapa Verona od Befame to produkt polskiego producenta mebli tapicerowanych. Wykonana z najwyższej jakości materiałów i niezwykle komfortowa dzięki regulowanym podłokietnikom daje radość z użytkowania. Dzięki funkcji rozkładania zyskujemy dodatkowe miejsce noclegowe dla naszych gości. Kanapa rozkładana Verona Befame, to produkt idealny do nowoczesnych wnętrz.

Kanapa rozkładana Trini

Kanapa rozkładana Trini posiada liczne pikowania, które dodają jej stylu i elegancji. Osadzona na drewnianych nogach wygląda niezwykle lekko w każdym pomieszczeniu. Pikowania sprawiają, że świetnie sprawdzi się w delikatnych wnętrzach glamour bądź w pokoju dziecięcym. Została wykonana z najwyższej jakości tkaniny, która jest łatwa w czyszczeniu i niezwykle miła w dotyku.

Sofa Trini z funkcją spania

Kanapa rozkładana Massimo

Kanapa rozkładana Massimo to kolejny produkt od polskiego producenta Befame. Nazwa producenta sprawia, że z góry wiemy iż mamy do czynienia z produktem najwyższej jakości. Massimo została wykonana z wysokiej jakości gąbek, jest więc niezwykle komfortowa oraz posiada dużą przestrzeń do spania. Wygodne i duże poduchy sprawiają, że wygląda niezwykle ciekawie i nowocześnie w każdym wnętrzu.

Sofa Massimo z funkcją spania