Opublikowano

Konsola na korytarz

Konsola na korytarz, to sposób na elegancką i praktyczną aranżację tego małego, ale jakże ważnego miejsca w domu. Niestety nie każdy wie, czym jest konsola, a nawet jeżeli, to bardziej kojarzy się z grami na komputerze niż z funkcjonalnym meblem. A jej historia sięga przecież wielu, wielu lat wstecz.

Pierwsze konsole pojawiły się bowiem we Francji, za czasów panowania Ludwika XV. Były meblem charakterystycznym dla wnętrz tamtego okresu. Słowo konsola oznacza niewielki, przyścienny stolik, oparty na dwóch, czasem na czterech nogach. Posiada wąski blat dlatego często pełni wyłącznie dekoracyjną funkcję. W praktyce jednak rynek oferuje różne modele również te w pełni funkcjonalne, posiadające szuflady.

Konsola na korytarz – funkcjonalna dekoracja

Konsola na korytarz to świetny aranżacyjny pomysł. Korytarz to przeważnie długie i wąskie pomieszczenie, łączące ze sobą strefę dzienną, jadalnianą i sypialnianą. W zależności od wielkości domu, bo korytarze występują głównie w domach jednorodzinnych, korytarze mają różne wielkości i kształty. Często dużą przeszkodą dla ciekawego urządzenia korytarza są drzwi wejściowe do poszczególnych pomieszczeń. Chcemy stworzyć ciekawy punkt, jednak standardowa komoda nie mieści się na korytarzu. Ratunkiem w takiej sytuacji jest konsola. Mniejsza, zgrabniejsza, posiada węższy blat, z powodzeniem świetnie sprawdzi się w aranżacji korytarza. Konsola na korytarzu pozwoli bowiem na stworzenie punktu centralnego pomieszczenia.

Świetnym pomysłem jest powieszenie nad konsolą lustra. Nie tylko pozwoli optycznie powiększyć wąską i małą przestrzeń, ale będzie również świetnie wyglądać. Na konsoli można natomiast postawić ramkę ze zdjęciem lub inne bibeloty. Konsola na korytarzu to design i funkcjonalność w jednym.

konsola

Konsola na przedpokój

Konsola na przedpokój, zatem przedpokój i korytarz to dwa różne pomieszczenia? Owszem. Według ogólnej definicji korytarz to wąskie pomieszczenie będące łącznikiem komunikacyjnym w domu. Przedpokój natomiast jest większy, ma najczęściej kształt prostokąta lub kwadratu i występuje w mieszkaniach, jako miejsce, gdzie stawiamy pierwsze kroki i zostawiamy okrycia wierzchnie. Konsola w przedpokoju powinna zatem spełniać nieco inne funkcje niż ta w korytarzu. Bez wątpienia przedpokój to miejsce, w którym stawiamy przede wszystkim na funkcjonalność. W małym wnętrzu chcemy zamknąć wszystko, co pozwoli gościom na rozebranie się w komfortowych warunkach, zachwycając przy okazji designem, który zaprasza do przejścia dalej.

konsole - konsola king cross

Konsola, to prawdziwa królowa przedpokoju. Stanowi dekoracje i niezwykle funkcjonalne miejsce. Kupując model z szufladami, zyskujemy miejsce do przechowywania bibelotów, kluczy, łyżki do butów, czy innych potrzebnych w tym miejscu przedmiotów, nie zagracając przestrzeni. Tu również idealnie sprawdzi się lustro powieszone nad konsolą. Może odbijać się w nim na przykład piękny obraz wiszący w salonie. Zyskujemy optyczne powiększenie przestrzeni i miejsce, w którym możemy zatrzymać się przed wyjściem i ostatni raz poprawić włosy, czy makijaż. Pamiętajmy jednak, by aranżacja przedpokoju była spójna z resztą pomieszczeń. Jeżeli stawiamy na styl skandynawski, idealnie sprawdzi się konsola biała na korytarz, jeżeli glamour ta ze złotymi lub srebrnymi nogami, jeżeli styl nowoczesny zdecydujmy się na modną konsolę z drewnianym blatem.

Konsola na korytarz i przedpokój – inspiracje

  • konsola Sanchia, która świetnie sprawdzi się w stylu glamour lub kiedy zależy nam na maksimum elegancji. Duży wybór kolorów blatu i nóżek sprawia, że wybierzemy konsolę idealną do naszego korytarza
  • lustro sol – nad konsolą Sanchia idealnie sprawdzi się lustro Sol.
  • konsola Luisa – kwintesencja stylu prowansalskiego bądź skandynawskiego. Świetnie sprawdzi się w ciepłym i przytulnym skandynawskim korytarzu
  • konsola Jovita – przykład konsoli idealnej do przedpokoju. Posiada funkcjonalne szuflady i zajmuje stosunkowo mało miejsca.
  • lustro Perła – jeżeli do konsoli Jovita wybierzemy miedziane nóżki, lustro Perla pasować będzie fantastycznie. Tworząc niebanalną aranżację

Sprawdź konsole na korytarz i przedpokój w naszym sklepie internetowym

KONSOLE