Opublikowano

Fotel uszak butelkowa zieleń – wymarzony kolor

Fotel Uszak butelkowa zieleń, to synonim elegancji, stylu i wyrafinowania. To przykład, że historia nigdy nie umiera, przykład mebla ponadczasowego. Uszak powstał setki lat temu, jednak do dziś zdobi dumnie nasze salony, będąc niezwykle komfortową i funkcjonalną dekoracją.

Fotel Uszak — kilka słów o historii

Historia fotela Uszak sięga 1600 roku, gdy zimna, angielska pogoda bardzo dokuczała mieszkańcom kamienic. Zasiadając przy kominku, pragnęli ciepła, jednak wciąż przeszkadzały im przeciągi. Do czasu, aż ktoś wpadł na genialny pomysł fotela chroniącego przed zimnymi powiewami powietrza. Wingback chair, bo tak pierwotnie nazywał się Uszak, miał za zadanie chronić górną część ciała angielskich dam przed przeciągami. Właśnie dlatego wygodne i głębokie siedzisko okryte jest masywnym i wysokim oparciem, przypominającym nieco skrzydła bądź uszy. Fotel Uszak stał przeważnie na drobnych drewnianych nogach, które z biegiem lat, w różnych krajach zmieniały swój kształt. Tak rozpoczęła się historia, która trwa do dziś.

Fotel Uszak butelkowa zieleń

Fotel Uszak ewoluował na przestrzeni lat, stając się najmodniejszym meblem wypoczynkowym. Spośród wielu modeli, wzorów i kolorów, na szczególną uwagę zasługuje Uszak butelkowa zieleń. To model na miłośników designu, lubiących ciekawe rozwiązania. Fotek Uszak ma to do siebie, że pasuje do wnętrz w każdym stylu i o różnym charakterze. Butelkowa Zieleń świetnie sprawdzi się w stylowej sypialni, zresztą w czasach wiktoriańskich najczęściej stał właśnie w tym pomieszczeniu, będąc ciekawym elementem dekoracyjnym. W połączeniu z ciemniejszym kolorem przynajmniej jednej ściany i dodatkami w kolorze złota stworzy niezwykle stylową i nastrojową przestrzeń sypialnianą. Wyobraźmy sobie aranżację sypialni z zielonym fotelem Uszak w połączeniu z pufą Maresol w tym samym kolorze oraz lustrem Słońce na ścianie pokrytej butelkową zielenią. Kwintesencja stylu i wyrafinowania.

fotel uszak valerio - jak wybrać fotel
fot. fotel Uszak – co prawda nie jest to butelkowa zieleń, ale i ją możesz zamówić w naszym sklepie meblowym

 

Fotel Uszak butelkowa zieleń – sprawdzi się również w salonie z nieco bardziej stonowanym narożnikiem bądź sofą. Komplety wypoczynkowe to przeszłość, dziś fotel musi wyróżniać się na tle swoich tapicerowanych przyjaciół. Uszak w kolorze butelkowej zieleni nada wnętrzu charakteru i luksusu. Możemy dodać do niego pufę jako podnóżek, a także ciekawy stolik kawowy ze złotym stelażem. Ocieramy się w ten sposób o styl glamour, jednak zdecydowanie nie będzie to kicz, a absolutna elegancja. Należy również pamiętać, że odcienie zieleni, granatu i czerń to kolory, które stanowią prawdziwy wnętrzarski trend. Wybierając butelkową zieleń, stawiamy zatem na stylową nowoczesność i maksimum komfortu.

Sprawdź cenę fotela uszaka