Opublikowano

Meble tapicerowane w stylu glamour

Meble tapicerowane w stylu glamour to wisienka na torcie w salonowej aranżacji wnętrza. Skupiają na sobie całą uwagę gości. Muszą być stylowe, komfortowe i zachwycać jakością. Kolor i rodzaj tkaniny mają kluczowe znaczenie, idealnie jeżeli wypoczynek posiada dodatkowo stylowe nóżki. Odpowiednie meble tapicerowane we wnętrzu glamour powodują, że nie musimy ozdabiać zanadto przestrzeni, gdyż meble są ozdobą samą w sobie.

Styl glamour, co oznacza?

Styl glamour powstał w XX wieku zastępując wszechobecną prostotę i minimalizm blaskiem i przepychem w formie i kolorze. Ubogie w dodatki, minimalistyczne wnętrza zastąpiono bogatymi zdobieniami i licznymi dekoracjami. Natomiast proste linie, falami, zaokrągleniami i załamaniami. Nastąpiła eksplozja przepychu. Styl glamour czerpie inspirację z baroku jednak jest to jego zdecydowanie unowocześniona i nieco uproszczona wersja. Podobnie jak barok, glamour lubi duże, wysokie przestrzenie, zdobienia i ornamenty na suficie. Jednak jego nowoczesna wersja sprawdzi się tak naprawdę nawet w małym, przytulnym mieszkaniu.

Blask i luksus. To dwa słowa, które idealnie oddają charakter stylu glamour. Przepych, splendor i czar wyróżniają zdecydowanie wnętrza urządzone w tym nurcie. Lustra w każdej ilości, najlepiej w bogato zdobionych ramach, do tego kryształowe żyrandole, perły i złote lub srebrne małe dodatki, takie jak ramki na zdjęcia i wazony to gwarancja wnętrza w stylu glamour – blask. Luksus to z kolei dobór odpowiednich barw i materiałów. Nie bez powodu glamour to złoto, srebro i purpura, do tego jeszcze nuta ekstrawagancji w postaci czerni. Te barwy jednoznacznie kojarzą się z luksusem. Dodatkowo wysokiej jakości materiały i tkaniny. Świetnie sprawdzi się połyskujący welur, aksamit, czy miły w dotyku plusz.

Meble tapicerowane glamour

Przykładem mebla tapicerowanego w stylu glamour jest absolutnie sofa dwuosobowa Nieve. Elegancka i stylowa stoi na przykuwających uwagę, srebrnych nóżkach dodających lekkości całej konstrukcji. Oryginalne przeszycia i połyskująca tkanina sprawiają, że marzy o niej każdy miłośnik stylu glamour. Dwuosobowa sofa Nieve pokazuje, że meble tapicerowane mogą być luksusowe, a przestarzałe wersalki to już zdecydowanie przeszłość.