Opublikowano

Na co zwracać uwagę przy zakupie fotela?

fotel uszak french velvet

To, na co zwracać uwagę przy zakupie fotela zależy w dużej mierze od tego, gdzie fotel ma być użytkowany. Innego fotela będziemy szukać do gabinetu, innego do salonu. Samo określenie nasuwa jednak na myśl wygodny, piękny mebel salonowy, w którym można odpocząć i napić się kawy, bądź przeczytać dobrą książkę. Fotel może być dopełnieniem dla sofy, ale może również stanowić oddzielny kącik kawiarniany. Niegdyś fotele kupowało się wyłącznie w zestawach z wypoczynkiem, dziś moda pozwala na zabawę i łączenie wielu stylów jednocześnie.

Fotel jest synonimem wygody. Nieco większy niż krzesło, bardziej komfortowy, najczęściej obity tkaniną i posiadający podłokietniki. Można w nim wygodnie zasiąść i zrelaksować się w towarzystwie rodziny. Fotel jest niezwykle lubianym meblem salonowym, właśnie dlatego na rynku mamy obecnie wręcz nieograniczony wybór foteli. Jedynym jego wrogiem jest przestrzeń, a właściwie jej brak. Często musimy wybierać między fotelem, a pufą bądź po prostu samą sofą.

Wybór fotela – najważniejsze kwestie

Gdy zweryfikujemy swoje możliwości i zdecydujemy się na zakup fotela pozostaje już tylko wybór obicia, stylu, wielkości i koloru. Poza przestrzenią w naszym salonie, są to główne wytyczne, na jakie należy zwracać uwagę przy jego zakupie. Decydując się na fotel w stylu nowoczesnym nie musimy dobierać go, tak, by idealnie pasował do sofy, bądź narożnika. Wręcz przeciwnie – przestrzeń zyska wtedy, gdy fotel będzie z całkiem innej bajki. To teraz niezwykle modne, szczególnie, gdy chcemy, by fotel wyznaczał oddzielną przestrzeń, na przykład kawiarnianą. Jest tu jednak pewna, ważna zasada. O ile fotel nie musi pasować idealnie do wypoczynku, o tyle musi pasować do całej aranżacji salonu. Należy również pamiętać, że fotel będzie przykuwał uwagę, należy, więc dobrze zastanowić się podczas wyboru obicia i barwy.

uszak valerio - jak wybrać fotel
fot. fotel Uszak (uszatek)

Fotel powinien mieć odpowiednią głębokość oraz szerokość. O jego wygodzie decyduje głównie oparcie – materiał obiciowy, z jakiego jest wykonany oraz kąt nachylenia, który powinien wynosić ok. 110-125 stopni. Ogólnie przyjęta zasada, na którą należy zwracać uwagę przy zakupie fotela mówi, że, gdy na nim siądziemy stopy powinny dotykać podłogi, a kolana powinny być ugięte pod kątem prostym. Oczywiście, jeżeli mamy liczną rodzinę, nie da się dopasować fotela, tak, by jego wymiary były idealne dla wszystkich, powinny być zatem uśrednione.

Fotel może odświeżyć wygląd pokoju dziennego, dodać designu, im ciekawszy kolor i rodzaj obicia, tym lepiej. Dla tych, którzy marzą o fotelu, ale nie mają zbyt dużo miejsca świetnym rozwiązaniem są fotele na nóżkach, które dodają lekkości wnętrzu. Przykładem takiego fotela jest fotel od polskiego producenta, nazwany zabawnie Uszatek

Fotel Uszatek

Fotel Uszatek to synonim komfortu. Jest niezwykle stylowy, unikatowy, posiada swój niepowtarzalny charakter. Jego oparcie jest perfekcyjnie wyprofilowane, a poduszka w formie siedziska sprawia, że jest bardzo wygodny. Jego wygląd wpasuje się niemal w każde wnętrze, a szeroki wybór tkanin i kolorów sprawia, że każdy dopasuje go idealnie do swoich potrzeb. Dodatkowo fotel Uszatek posiada nóżki, dodaje to lekkości i świeżości, nadaje się, więc nie tylko do dużych przestrzeni.

Fotel Uszatek