Opublikowano

Sofa, czy narożnik?

Narożnik Bullet z pojemnikiem na pościel

Sofa, czy narożnik? To częsty dylemat wśród rodzin projektujących swoje wymarzone wnętrze. Salon to w końcu miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu oraz gdzie zapraszamy naszych gości. Jest to miejsce odpoczynku, relaksu przy dobrej książce bądź filmie oraz zabawy z dziećmi, salon jest zatem sercem domu. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego wypoczynku.

To, czy wybrać sofę czy narożnik zależy głównie od naszych potrzeb i ilości osób w domu, a także od tego jak często zapraszamy gości na noc. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest również wielkość salonu bowiem narożniki zajmują przeważnie o wiele więcej miejsca niż tradycyjna sofa.

Wybór odpowiedniego siedziska to niekiedy poważny dylemat. Mając liczną rodzinę szukamy funkcjonalnego rozwiązania dającego dodatkową przestrzeń do przechowywania oraz wygodnego wypoczynku. Rynek oferuje obecnie tak szeroki wybór sof i narożników, że to właśnie najmniejsze szczegóły decydują o tym, którą opcje wybierzemy. Wyjaśnijmy może pokrótce, czym różni się sofa od narożnika.

Narożnik Bullet Befame w aranżacji. Sofa czy narożnik
fot. narożnik Bullet Befame

Sofa, a narożnik

Sofa, to po prostu większy fotel, na którym mogą zasiadać dwie, trzy, a niekiedy nawet cztery osoby. Może mieć dodatkowy podłokietnik, może być rozkładana i posiadać pojemnik na pościel, co do wzorów i kolorów – dziś nie ma ograniczeń. Możemy stawiać ją pod ścianą jak również na środku salonu. Świetnie sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach, gdzie nie będzie ich przytłaczać.

Narożnik natomiast może okazać się największym meblem w salonie, jest znacznie większy niż tradycyjna sofa i stawiamy go zdecydowanie przy ścianie. Jest to znakomite rozwiązanie dla dużych rodzin, ceniących komfort użytkowania. Narożniki, to z pewnością wypoczynek, który nadaje się jako dodatkowe łóżko, jest duży, wygodny i nawet bez rozkładania spokojnie można się na nim wyspać. Jeżeli zatem często zapraszamy gości, którzy zostają u nas na noc będzie to idealnie rozwiązanie.

Niestety, ze względu na swój rozmiar zdecydowanie lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach, najlepiej w tych otwartych, nowoczesnych. Narożniki mają opcję wyboru, czy chcemy postawić go z prawej, czy lewej strony od ściany. Są więc niezwykle funkcjonalne, wygodne i stanowią najważniejszy punkt w salonie – warto zatem, by były oryginalne i przyciągały uwagę. Można nawet stwierdzić, że obserwując obecne trendy narożniki zastępują często sofy, jako bardziej nowoczesne i designerskie rozwiązanie.

Narożnik Bullet Befame

Narożnik Bullet Befame to to propozycja od polskiego producenta. Nowoczesny mebel, z ruchomymi zagłówkami i przeszyciami na całej powierzchni. Patrząc na niego można odnieść wrażenie, że cały składa się z oddzielnych kwadratów, a to za sprawą pikowania wzdłuż na całej jego powierzchni. Narożnik Bullet Befame stoi na czterech, stabilnych nóżkach, a całość wypełniona jest wysoko elastyczną pianką, dzięki czemu staje się niezwykle wygodny. To produkt, który idealnie pasuje do dużego, nowoczesnego wnętrza, a jego ogromna powierzchnia sprawia, że z powodzeniem zastępuje tradycyjne łóżko.

Narożnik Bullet od Befame

co wybrać – sofa czy narożnik? Jakie meble do salonu?