Opublikowano

Okrągły stół marmurowy — modny i stylowy stolik kawowy

Okrągły stół marmurowy to obecnie prawdziwy hit, jeżeli chodzi o aranżację salonowej przestrzeni. Marmur przechodzi istny renesans, będąc najchętniej wykorzystywanym wzorem nie tylko na meblach, ale również ścianach i podłogach.

 

okrągły stolik kawowy z marmurowym blatem

Marmurowy stolik kawowy — prosty sposób na odświeżenie aranżacji

Stolik kawowy najczęściej znajduje się w centralnej części salonu, w duecie z sofą lub stylowym fotelem, tworząc strefę relaksu. Jest to mebel wielofunkcyjny, służy jako miejsce do stawiania kawy lub herbaty, ale również pełni bardzo ważną funkcję dekoracyjną. Za pomocą stolika kawowego, można w prosty sposób odmienić salonową przestrzeń. Ostatni sezon pokazał, że biały marmur święci triumfy, będąc wszechobecny we wnętrzach. Okrągły stół marmurowy, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na prawdziwy kamień, czy na jego imitację, sprawi, że salon będzie wyglądał niezwykle elegancko i designersko.

stół colin - stół z marmurowym blatem

Marmur jest o tyle łatwym w aranżacji materiałem, że pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, a nawet glamour. Okrągły stolik marmurowy świetnie sprawdzi się w połączeniu z niedużą sofą lub modnym fotelem, na przykład uszakiem lub tym, w kształcie muszli. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla salonów o mniejszej powierzchni, gdzie okrągły stolik doda lekkości i subtelności oraz nie zabierze cennego miejsca. Pamiętajmy, że komfort oznacza również swobodę poruszania się po mieszkaniu. Decydując się na marmurowy stolik kawowy, stajemy przed wyborem prawdziwego kamienia, bądź laminatu. Wysokiej jakości stoliki są wykonane w tak staranny sposób, że na pierwszy rzut oka, nie będziemy w stanie stwierdzić, z jakim materiałem mamy do czynienia. Jeżeli jednak w naszym wnętrzu stawiamy wyłącznie na naturalne materiały, warto zapoznać się z tym, w jaki sposób obchodzić się z marmurem.

Utrzymanie stolika z marmuru

Podstawową kwestią, jeżeli chodzi o stoliki wykonane z marmuru, jest ich impregnacja. Dobrze zaimpregnowany stolik marmurowy, będzie odporny na plamy z wina lub kawy. Inaczej sytuacja wygląda niestety z wszelkimi kwasami, takimi jak ketchup, czy cytryna. Tu poratować sytuacje może tylko bardzo szybka reakcja. Marmur jest niejako wapieniem, więc bez wątpienia jest nasiąkliwy. Jest również nieco mniej odporny na zarysowania niż granit. Jeżeli w domu mamy małe dzieci, lepiej będzie na co dzień przykryć stolik z marmuru lub położyć podkładki. Utrzymanie stolika z marmuru nie jest jednak bardziej wymagające niż stołu wykonanego na przykład z prawdziwego drewna. Każdy naturalny materiał będzie wymagał od nas impregnacji i regularnej konserwacji, odwdzięczając się luksusowym wyglądem.