Opublikowano

Jak urządzić salon w stylu angielskim?

Jeżeli jesteś miłośnikiem klasycznej elegancji, ale nie przepadasz za wszechobecnym przepychem we wnętrzach rodem z XVI wiecznej Francji, postaw na styl angielski, który świetnie sprawdzi się w salonie. Jak urządzić salon w stylu angielskim? Styl rodem z brytyjskich kamienic lubi zarówno kunsztowne elementy wnętrz, takie jak stylowe meble i lampy, jak również ocieplające i przytulne dodatki w kwiatowy print lub kratę.

Salon w stylu angielskim — kolory ścian i podłoga

Jakie kolory królują w angielskich wnętrzach? Przede wszystkim biel, poza nią mile widziane są błękity, beże, delikatne róże i pastele. Malując ściany, warto postawić na jeden z tych kolorów. Dobrym rozwiązaniem będzie również tapeta, najlepiej w kwiatowy print, który obok kraty jest drugim charakterystycznym wzorem dla stylu angielskiego. Jeżeli chodzi o podłogę, powinien to być zdecydowanie drewniany parkiet, ewentualnie coś, co będzie podobnie wyglądać.

sofa aleta liverpool primo
fot. elegancka sofa Liverpool, która będzie ozdobą każdego salonu.

 

Jak urządzić salon w stylu angielskim — komfortowe meble tapicerowane i stylowe dodatki

Meble odgrywają najważniejszą rolę w każdym salonie, nie tylko tym, urządzonym w stylu angielskim. Ale jeżeli mówimy już o Anglii, to nie może zabraknąć królowej — czyli sofy. Sofa to punkt centralny pokoju dziennego, a ta w angielskim salonie, powinna być tapicerowana tkaninami w kwiatowe wzory bądź jeżeli nie lubimy tego typu rozwiązań, powinna posiadać jasne, neutralne barwy. Co ważne, w tego typu wnętrzach, nie musimy decydować się na komplet wypoczynkowy. Sprawdź sofy w naszym sklepie internetowym.

Fotel może wyglądać zgoła inaczej niż sofa. Świetnie sprawdzi się fotel z podnóżkiem lub fotel Uszak. Co do Uszaka, istnieją dwie wersje historii jego powstania — jedna dotyczy Francji i Ludwika IV, druga natomiast Anglii, w której duże przeciągi w kamienicach, powodowały, że damy odziane w piękne suknie marzły, dlatego ktoś wpadł na pomysł, stworzenia mebla, który temu zaradzi i tak właśnie powstał Wingback Chair.

Poza meblami tapicerowanymi, w angielskim salonie nie może zabraknąć stolika kawowego. To stolik wprowadzi do aranżacji rysę klasycznej elegancji. Najlepiej, jeżeli będzie wykonany z drewna z fantazyjnie wygiętymi lub przyozdobionymi nóżkami. Świetnie sprawdzi się również konsola lub komoda, nad którą powiesimy eleganckie lustra.

Jeżeli chodzi o dodatki, poza lustrem, możemy zdecydować się na ozdobne wazony, w których umieścimy żywe kwiaty w pastelowych kolorach. Lampy z materiałowymi abażurami oraz masywne zasłony.