Opublikowano

Sofy na nóżkach — stylowe meble do salonu

Kobe - sofa na nóżkach

Sofy na nóżkach to niezwykle stylowe meble salonowe. Nie da się ukryć, że wysokie i cienkie nóżki dodają wizualnej lekkości, ciężkiej i masywnej bryle kanapy. Dzięki temu nie przytłacza w tak dużym stopniu wnętrza. Dodatkowo brak połączenia między meblem a podłogą sprawia, że przestrzeń jest bardziej dynamiczna.

Sofy na nóżkach to świetnie rozwiązanie do małego salonu, w którym każdy trik powiększający wnętrze jest na miarę złota. Jak wiadomo zawsze, gdy możemy zajrzeć pod, za, czy nad dany mebel, przestrzeń automatycznie staje się większa. Nie wspominając już o jasnych barwach, czy lustrach i przeszkleniach. Kanapa na nóżkach sprawdzi się zatem w praktycznie każdym wnętrzu — wystarczy wybrać odpowiedni model.

sofa bayardo - sofa na nóżkach

Sofy na nóżkach — nie tylko stylowe, ale przede wszystkim funkcjonalne

Nóżki robią prawdziwą furorę w aranżacji wnętrz, stanowiąc niezwykle ciekawy element każdego mebla. Patrząc na to, jak duży wybór mebli jest obecnie na rynku, możemy wybrać nóżki tak, by idealnie pasowały do poszczególnych elementów przestrzeni w każdym wnętrzu — od industrialnego, po skandynawskie. Jest to szczególnie ważne dla szczęśliwych posiadaczy ogrzewania podłogowego, bowiem każdy mebel mocno osadzony na podłożu, utrudnia cyrkulację ogrzanego powietrza. Jak widać, sofy na nóżkach to zatem rozwiązanie nie tylko do małego mieszkania, ale również domu, posiadającego innowacyjne systemy. A to właśnie uniwersalność jest obecnie najważniejsza podczas wyboru mebli.

czerwona sofa adoria na nóżkach z funkcją spania

Wybór sofy, a styl wnętrza

Na rynku możemy również znaleźć sofy na nóżkach z funkcją spania, czy sofy rozkładane. To szczególnie ważne, gdy zależy nam na dodatkowym miejscu do spania, czy przechowywania pościeli i koców. Jeżeli szukamy zaś kanapy w określonym stylu, możemy zdecydować się na sofy na nogach metalowych — do wnętrza industrialnego, jak na przykład sofa Bayardo, która idealnie wpisuje się w charakter wnętrza loftowego lub sofy rozkładane na drewnianych nóżkach, które sprawdzą się w stylu skandynawskim, łącząc komfort z pięknem i funkcjonalnością — zgodnie z filozofią hygge. Sofy na wysokich nóżkach to strzał w dziesiątkę we wnętrzach klasycznych, a nowoczesne sofy do wnętrz minimalistycznych pasują jak ulał.

Pamiętajmy, że sofa to istna królowa na salonach — powinna być wygodna, komfortowa, ale przede wszystkim olśniewająca swym ciekawym designem. Ciekawy element w postaci nóżek dodaje lekkości i wyrafinowania, zachwycając każdego gościa, który na niej zasiądzie.

warto zobaczyć:

Sofa Bayardo na metalowych nogach

Sofa Soprano Befame