Opublikowano

Sofy trzyosobowe, czy czteroosobowe – jaką sofę wybrać?

Sofy trzyosobowe, czy czteroosobowe – jaką sofę wybrać? Może model z funkcją spania. Ogromny wybór mebli wypoczynkowych na rynku sprawia, że ciężko zdecydować się na jeden, konkretny model. Sofa to w końcu prawdziwa królowa na salonach musi zatem być nie tylko meblem szalenie funkcjonalnym, ale przede wszystkim zachwycającym swoją formą i jakością wykonania. Jak wybrać tę idealną i na co szczególnie zwracać uwagę, wybrać sofę trzyosobową, a może czteroosobową?

Sofa, czy kanapa? Co wybrać do salonu?

No właśnie, czy sofa i kanapa to to samo? Używamy obu pojęć zamienne, nie widząc do końca, czy dotyczą tego samego, konkretnego mebla. Dziś bowiem różnica między sofą a kanapą mocno się zatarła. Podstawową różnicą między sofą, a kanapą była ich funkcja. Sofy były bardziej eleganckie i nierozkładane, natomiast kanapy miały typowo domowe zastosowanie. Kanapy najczęściej były rozkładane, dlatego często pełniły także rolę łóżka.

Sofy trzyosobowe, czy czteroosobowe – jaką sofę wybrać? Główne kryteria

Jeżeli wybierając odpowiednią sofę do salonu, zastanawiamy się nad tym, czy wybrać sofy trzyosobowe, czy czteroosobowe, to z góry można założyć, że dysponujemy dużą przestrzenią. Najważniejszą kwestią podczas wyboru wypoczynku jest bowiem właśnie wielkość wnętrza. Sofę można w salonie ustawić na dwa sposoby: pod ścianą lub na środku pomieszczenia. Warto pamiętać o tym, że meble wypoczynkowe muszą być maksymalnie funkcjonalne, również, jeżeli chodzi o przestrzeń i poruszanie się w salonie. Sofa tworzy strefę wypoczynkowo-relaksową najczęściej w połączeniu ze stolikiem kawowym i lampą lub fotelem. Wielkość to pierwsza kwestia, następnie przychodzi czas na funkcje dodatkowe.

czterososobowa sofa belavio

Zarówno sofa trzyosobowa, jak i czteroosobowa może dodatkowo posiadać funkcję spania. Przeważnie decydujemy się na nią, jeżeli nie dysponujemy pokojem gościnnym lub mamy po prostu małe mieszkanie i aranżujemy w salonie dodatkową przestrzeń sypialnianą. Funkcja spania to kwestia typowo indywidualna i zależy wyłącznie od naszych potrzeb.

Wybierając meble wypoczynkowe należy zwrócić uwagę na materiał, szczególnie jeżeli nam na niepowtarzalnym i zachwycającym designie, jakość wykonania ma ogromne znaczenie. W tym przypadku również należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i styl życia. Jeżeli posiadamy dzieci, materiał musi być plamoodporny i odporny na ścieranie. Jeżeli w domu są zwierzęta, najlepiej wybrać tkaninę, którą łatwo się czyści i nie przylega do niej sierść.

Sofy trzyosobowe, czy czteroosobowe – jaką sofę wybrać do salonu względem stylu aranżacji

Z uwagi na swoją wielkość, sofy trzyosobowe i sofy czteroosobowe będą punktem centralnym w każdym salonie. Skupiając na sobie całą uwagę, warto by zachwycały designem. Wygląd sofy musi oczywiście pasować do aranżacji wnętrza, na szczęście w sklepach jest tak szeroki wybór modeli mebli wypoczynkowych, że każdy znajdzie sofę idealną do swojego salonu.

W salonie glamour świetnie sprawdzą się pikowane sofy, z weluru. W nowoczesnym salonie możemy tak naprawdę szaleć i wybierać sofy, które po prostu wpasują się w kolorystykę i motyw przewodni wnętrza.

Poniżej prezentujemy modele, które sprawdzą się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Posiadają najwyższej jakości tkaniny, wyróżniając się również niesamowitą wygodą użytkowania.

trzyosobowa sofa lorita befame

  • Sofa Belavio — czteroosobowa – model od polskiego producenta mebli tapicerowanych Befame. Styl, wysoka jakość i komfort to zdecydowanie cechy, które wyróżniają meble tej marki. Sofa Belavio to pikowany model, posiadający dużą ilość ozdobnych poduch, których ilość możemy dobierać według własnego uznania. Mimo że sofa jest pokaźnych rozmiarów, dzięki nóżkom, na których stoi, wydaje się być lekka i nie przytłacza wnętrza.
  • Trzyosobowa sofa Nieve II — przykład sofy, która idealnie sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w gabinecie lub poczekalni. Tkanina sofy jest niezwykle miła w dotyku i trwała. Podłużne pikowania sprawiają, że wyróżnia się niespotykanym designem.