Opublikowano

Jak urządzić wąski przedpokój — praktyczne wskazówki

Jak urządzić wąski przedpokój? Ta przeważnie mała, jednak wielce funkcjonalna przestrzeń w naszym domu spędza nam sen z powiek. Wystarczy zmienić myślenie, zastosować ciekawe triki i pomysłowe rozwiązania, by stworzyć aranżację z efektem wow. Podczas urządzania wąskiego wnętrza, ważne jest wykorzystanie wszystkich wnęk, zastosowanie odpowiedniego oświetlenia oraz wprowadzenie kilku trików, takich jak lustrzane powierzchnie i automatycznie zrobi nam się więcej miejsca. Zatem, jak urządzić wąski przedpokój? Za chwilę dowiecie się, na co szczególnie zwracać uwagę podczas aranżacji oraz jakie meble sprawdzą się najlepiej w wąskim przedpokoju.

Najważniejsze zasady podczas urządzania wąskiego przedpokoju

Zanim przystąpimy do urządzania przedpokoju, warto dokładnie rozplanować przestrzeń. Nawet bardzo wąskie pomieszczenia dają nam możliwość wydzielenia poszczególnych stref. Najbliżej drzwi wejściowych do domu, zaplanuj miejsce na powieszenie ubrań wierzchnich. Z pewnością przyda się tutaj wieszak, wiszący lub stojący oraz duże lustro, by każdy mógł wchodząc i wychodząc z domu, sprawdzić jak wygląda. Trochę dalej warto zaplanować kącik do zmiany obuwia. Świetnie sprawdzi się tutaj pufa, najlepiej ze schowkiem. Będzie jednocześnie siedziskiem i miejscem do przechowywania. Po drugiej stronie można zaaranżować miejsce, na którego wyeksponowaniu najbardziej nam zależy. Tu warto postawić nowoczesną konsolę, która nie zabierze zbyt dużo miejsca.

Szary kufer chesterfield - jak urządzić wąski korytarz?

Przechowywanie w wąskim przedpokoju — funkcjonalność na pierwszym miejscu

Mała przestrzeń źle znosi wszelki nieład. Jeżeli posiadamy wąski przedpokój, warto zadbać o to, by na wieszaku nie wisiało mnóstwo płaszczy oraz żeby pod nogami nie walały się buty. Najlepiej, by na widoku były tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Ktoś teraz zapyta, jak to zrobić w tak małym wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest zabudowanie jednej ściany pojemną szafą. Nie musi być bardzo głęboka, może za to być wysoka, najlepiej do samego sufitu. Jeżeli będzie w kolorze ścian, wtopi się w nie i da poczucie przestronności. Mniejsze rzeczy można przechowywać w pufie lub pufach ze schowkiem. W zależności ile mamy miejsca. Pufa będzie jednocześnie siedziskiem, służącym do zmiany obuwia i miejscem do przechowywania. Rzeczy, takie jak klucze, łyżka do butów, podręczne kosmetyki, możemy przechowywać w szufladzie konsoli. Decydując się na model, który będzie w nie wyposażony, zyskamy dodatkowe miejsce na drobne bibeloty. Konsola to również świetny mebel, służący do wyeksponowania dekoracji: świec, lampy stołowej, czy stylowego wazonu.

Pikowana pufa Dimas taśmą pineskową

Dekoracje i akcesoria do urządzenia wąskiego przedpokoju

Przedpokój to pierwsze, co widzą goście, gdy wchodzą do domu. Warto więc zadbać kompleksowo o jego wystrój. Musi być estetyczny i dopieszczony w każdym calu, a wąski przedpokój można udekorować tak samo, jak większy. Po pierwsze, pomyśl o pustych ścianach. Można na jedną z nich położyć designerską tapetę lub udekorować ją lustrami, które dodatkowo powiększą optycznie przestrzeń. Oświetlenie w przedpokoju jest bardzo ważne, a stawiając na stylowe modele lamp, mogą jednocześnie pełnić rolę dekoracji. Również konsola w stylu glamour może jednocześnie pełnić dwie funkcje, a ustawione na niej wazony, czy ramki ze zdjęciami jeszcze bardziej udekorują przestrzeń.

Jak urządzić wąski korytarz? Polecane meble i dodatki.

  • Konsola geometryczna Aldemira — przykład designerskiej konsoli, która świetnie sprawdzi się we wnętrzach glamour i tych typowo nowoczesnych.
  • Lustro Perla — przykład lustra ozdoby. Piękna rama sprawia, że nie potrzebujemy dużej ilości dekoracji, ponieważ to lustro zwraca na siebie największą uwagę.
  • Pikowany kufer Chesterfiedl — pufa ze schowkiem z pikowaniem na siedzisku to idealne rozwiązanie do wąskiego przedpokoju.