Opublikowano

Żółta sofa? Jaki kolor sofy wybrać? Czyli modne kolory w salonowej aranżacji

sofa anton trzyosobowa

Wybierając najważniejsze elementy wystroju salonowego wnętrza skupiamy się głównie na wypoczynku, czyli sofie. Jaki kolor sofy wybrać, a może zdecydować się na narożnik? W jakim stylu i z jakimi funkcjami. To główne pytania jakie przychodzą na myśl. Ostatnie lata to triumf szarości i bieli, które były najczęściej wybieranymi kolorami sof, foteli, czy dodatków. Jasne wnętrze wydaje się przytulne i funkcjonalne, a przede wszystkim łatwe w aranżacji.

Moda we wnętrzu – modny kolor sofy

Od lat na salonach króluje wszechobecna szarość przełamana bielą. To funkcjonalne rozwiązanie przy okazji dobrze prezentuje się we wnętrzu i łatwo dobrać do niego dodatki. Najnowsze trendy wskazują jednak na kolor, a konkretnie na kolorową kanapę. Za dużo koloru we wnętrzu może spowodować chaos jednak mądrze dobrane stonowane kolory w połączeniu z mocnym kolorem kanapy to prawdziwy wnętrzarski hit.

Żółta sofa króluje na salonach

Biel widoczna najczęściej na meblach takich jak komody, szafy, stoliki kawowe, czy szafki TV nadal będzie triumfować i nikt nie odbierze jej pierwszeństwa. Praktycznie w każdym domu mamy dziś do czynienia z meblami w tym kolorze. Ale czy białe tło zawsze musi oznaczać szare dodatki? Najczęściej wybieraną szarą kanapę? Według najnowszych trendów – nie. Żółta Sofa jako punkt centralny w salonowej przestrzeni powinna przyciągać uwagę gości. Powinna być komfortowa, designerska i funkcjonalna.

Żółta sofa Clarisa

Przykładem takiej sofy jest sofa Clarisa w odcieniu bardzo modnej dziś musztardy. Kolor ten świetnie pasuje do stylu vintage, ale też skandynawskiego, czy nowoczesnego. Jeżeli zamiast sofy stawiamy na narożnik wybierzmy model narożnik Rio Befame od polskiego producenta mebli. Dopełnieniem stylowego kącika wypoczynkowego może być również kolorowy fotel Uszak. Białe meble i stylowe, kolorowe meble wypoczynkowe to designerski hit.

żółta sofa clarisa

Jaki kolor sofy do salonu wybrać?

Jaki kolor sofy wybrać? Najmodniejszym obecnie kolorem jest musztardowy, a po piętach depcze mu butelkowa zieleń. Sofa w jednym z tych kolorów to gwarancja stylowej salonowej przestrzeni. Mądre połączenie intensywnych barw mebli wypoczynkowych z neutralną bielą szaf i stolików to strzał w dziesiątkę podczas urządzania salonu.