Opublikowano

Jak zaaranżować konsolę?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak zaaranżować konsolę warto poświęcić kilka słów samej konsoli. Czym jest i skąd się wywodzi? Bo choć jest zanana od lat, to właśnie teraz przechodzi istny renesans i jest niezwykle modnym i funkcjonalnym meblem. Słowem konsola określa się wąski, przyścienny stolik, najczęściej wspiera się na dwóch, a czasem na czterech nogach. Jest to mebel charakterystyczny dla epoki baroku i rokoka. Pojawił się za czasów panowania Ludwika XV, w XVIII wieku. Wtedy stał przeważnie na jednej bądź dwóch, bogato zdobionych nogach, najczęściej złoconych.

Konsola pozornie może wydawać się wyłącznie ozdobnym meblem. Niegdyś może tak było, dziś jednak spełnia bardzo ważne funkcje. Stawiana w przedpokoju, jest miejscem na wszelkiego rodzaju bibeloty, klucze, czy łyżki do butów. Dostępna jest również w różnych kolorach, stylach i wykonywana jest z różnego rodzaju materiałów. Konsola dziś to iście praktyczny mebel, który w aranżacji przedpokoju może okazać się wisienką na torcie. Podpowiadamy więc, jak zaaranżować konsolę?

Co postawić na konsoli?

Pierwszym pomysłem, na to, co postawić na konsoli jest lampa. Jeżeli mamy możliwość podłączyć lampę, tak, by kabel nie ciągnął się przez cały przedpokój będzie to funkcjonalne i stylowe rozwiązanie bowiem lampę, jej styl i formę można dziś dobrać idealnie do całej aranżacji przedpokoju. Dodatkowo, gdy będziemy w pośpiechu szukać kluczy, światło nam w tym tylko pomoże.

Kolejnym, jakże oczywistym pomysłem, na to, jak zaaranżować konsole jest ustawienie na niej ozdób. Świetnie sprawdzą się fantazyjne ramki ze zdjęciami lub obrazkami. Dodadzą wnętrzu przytulności oraz już na wejściu pokażą, kogo możemy spotkać w mieszkaniu. Kwiaty to również fantastyczna opcja aranżacji konsoli. Dodadzą świeżości, a wazon może być głównym punktem zwracającym na siebie uwagę. Jeżeli zależy nam na odrobinie magii, nie ma nic lepszego od ciepłego światła świec, które ustawione w zestawie trzech egzemplarzy będą wyglądały bardzo elegancko i nowocześnie. Na konsoli można również postawić kilka książek lub magazynów, niektóre mają przecież bardzo ciekawe okładki.

 

Konsola to również idealne miejsce do wyróżnienia i uwidocznienia na przykład pięknego obrazu, który idealnie wyglądał będzie zawieszony właśnie nad nią. Dodatkowo, nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest zawieszenie nad konsolą lustra. W każdym przedpokoju bądź holu musi znaleźć się lustro, a stylowa konsola z eleganckim lub nowoczesnym lustrem to strzał w dziesiątkę.

 

Konsola Sanchia ze skrzyżowaną podstawą

Konsola Sanchia ze skrzyżowaną podstawą to przykład eleganckiej konsoli, którą każdy zaprojektować może na swój sposób. Zależnie od stylu wnętrza i całej aranżacji, możemy wybrać blat szklany, drewniany bądź kamienny – marmurowy. Dodatkowo możemy wybierać spośród różnych kolorów metalowych nóżek. Szeroki wybór materiałów sprawia, że konsola Sanchia ze skrzyżowaną podstawą pasuje do wnętrz nowoczesnych, industrialnych, a nawet glamour. Wykonana z najwyższej jakości materiałów, sprawi, że każdy zwróci na nią uwagę i doda do wnętrza luksusu. Duży blat konsoli Sanchia sprawia, że jest bardzo funkcjonalna i nie ma problemu z tym, jak zaaranżować konsolę.

 

Konsola Sanchia ze skrzyżowaną podstawą