Opublikowano

Fotele art deco

fotel silluet

Fotele art deco, to kwintesencja elegancji i luksusu. Wykonane najczęściej z naturalnych materiałów, najwyższej jakości, takich jak drewno, skóra naturalna, czy oryginalne tkaniny. Niekiedy ozdobione odrobiną złota lub drogocennych kamieni. Fotele art deco wyróżniają się mocno sprecyzowanym kształtem, wyglądając niekiedy jak odcięte od linijki.

Styl Art Deco

Twórcy stylu nieustannie poszukują piękna i luksusu w zwykłych przedmiotach użytkowych, takich jak fotele art deco. Niegdyś ceniono wyłącznie piękny wygląd, dziś natomiast piękno oznacza również komfort i funkcjonalność. Warto wspomnieć, że styl art deco powstał już w latach 20 tych, w okresie międzywojennym. Największe inspiracje ściąga ze stylu lat 30 tych XX wieku. Niektóre modele foteli art deco nawiązujące właśnie do historii stylu, to meble z duszą. Meble, których nie znajdziemy w pierwszym lepszym wnętrzu bądź katalogu. To zatem styl, który wyróżnia wyrafinowany gust właścicieli.

Fotele art deco — do jakich wnętrz?

Najlepiej odnajdują się we wnętrzach klasycznych lub eklektycznych. Stoją w przeciwieństwie do bardzo modnego ostatnio stylu skandynawskiego. Opiewają w mocne akcenty, mają jasno określone formy i luksusowe dodatki. Wysoki poziom designu często nawołuje do lat 30stych, ale z powodzeniem znajdziemy również bardziej nowoczesne odmiany foteli art deco. Będą wisienką na torcie w salonowej, klasycznej aranżacji lub nieco szalonej eklektycznej przestrzeni

ekskluzywny fotel maro - fotele art deco

Dla kogo fotel w omawianym stylu?

Fotel art deco z pewnością spodoba się fanom wyrafinowanego wzornictwa. Wnętrza z meblami art deco wyglądają jakby czas płynął w nich innym, swoim rytmem. Przy czym najlepiej prezentują się w dużych, otwartych przestrzeniach — wysokich kamienicach lub przestronnych apartamentach. Należy pamiętać, że art deco to totalne przeciwieństwo powszechnie uwielbianego stylu minimalistycznego. To zatem styl dla indywidualistów ceniących luksusowy design i ponadczasowe trendy. Fotele art deco dodadzą elegancji i sprawią, że wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju.

zobacz fotele w naszym sklepie internetowym: