Opublikowano

Hokery glamour — nowoczesne hokery do kuchni

Hokery glamour podbiły serca miłośników designu i są obecnie najpopularniejszym rodzajem krzeseł w naszych kuchniach i jadalniach. Z pewnością duży wpływ na popularność nowoczesnych hokerów ma fakt, że coraz częściej spotykamy się z tak zwanymi aneksami kuchennymi, czyli kuchniami otwartymi na salon.

W mniejszych wnętrzach wyspa kuchenna pełni funkcję jadalni i wyznacza całą strefę jadalnianą, w większych natomiast często spotykamy się z tym że wyspa jest po prostu częścią kuchni, gdzie popijamy poranną kawę lub jemy w pośpiechu śniadanie, zaś jadalnie tworzy standardowy stół z krzesłami. W jednym i w drugim przypadku nieodłącznym elementem aranżacji są hokery do wyspy. Rosnące zainteresowanie tymi nowoczesnymi krzesłami sprawiło, że mamy dziś nieograniczony wybór ciekawych modeli, możemy wybrać hokery pikowane, czyli hokery glamour lub proste i nowoczesne hokery drewniane.

hokery glamour - hoker tulip

Czym są hokery?

Hoker to po prostu wysoki stołek barowy. Jak wysoki? Standardowe hokery mają wysokość blatu stołu, czyli około 70 – 80 cm. Jeżeli chodzi o cechy charakterystyczne, z pewnością możemy wyróżnić dwie podstawowe. Pierwszą z nich są nogi, które rozchylają się ku dołowi, zapewniając krzesłom stabilność. Druga to natomiast to poziome łączniki w dolnej części mebla, na których opieramy nogi. Pełnią niejako funkcję podnóżka. Podczas poszukiwania odpowiedniego hokera warto zwrócić również uwagę na to, czy jest obrotowy i regulowany. Oczywiście w zależności od naszych potrzeb. Pierwsze hokery, jakie pojawiły się na rynku, były typowymi krzesłami barowymi i najczęściej nie posiadały oparć. Na szczęście nowoczesne hokery do kuchni mają oparcia i to całkiem wygodne. Jeżeli chodzi o materiały, z jakich wykonywane są hokery i ich wygląd, mamy dziś nieograniczony wybór. Obecnie bardzo popularne są hokery tapicerowane, a dokładniej hokery glamour, które pasują do nowoczesnych, a nawet minimalistycznych wnętrz.

hokery glamour - hoker paola befame

Hokery glamour w nowoczesnej jadalni

Hokery glamour świetnie sprawdzą się w nowoczesnej jadalni. Styl glamour przez lata mocno ewoulował, dlatego meble utrzymane w duchu hollywoodzkiego blichtru nie są już tak pstrokate jak dawniej. Delikatny akcent w postaci hokerów glamour w kuchennej lub jadalnianej aranżacji sprawi, że wnętrze będzie wyglądało stylowo i elegancko. Dodatkowo, krzesła barowe w tym stylu to najczęściej hokery tapicerowane, są więc niezwykle wygodne. Przykłady hokerów do wyspy z subtelnymi dodatkami glamour, to: