Opublikowano

Regały loftowe w minimalistycznej przestrzeni

Regały loftowe to obecnie jedne z najpopularniejszych elementów wystroju wnętrz. Prezentują się niezwykle efektownie, a ich proste formy sprawiają, że są w stanie wkomponować się idealnie w każdą aranżację. Choć powszechnie regały ustawiamy w naszych salonach lub biurach, to regały w stylu loft świetnie sprawdzą się również w minimalistycznej sypialni, a wybierając odpowiedni model możemy w łatwy sposób zaaranżować nawet trudną przestrzeń na poddaszu.

Regały loftowe — skąd wzięła się ich popularność?

Styl loftowy, a właściwie industrialny narodził się w latach 50 XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo nie był oznaką luksusu. Wręcz przeciwnie, stan recesji, jaki panował ówcześnie w USA, zmusił młodych ludzi do zamieszkiwania opuszczonych fabryk i magazynów. Brakowało wszystkiego, stąd surowe wykończenie wnętrz. Chcąc zaaranżować w jakikolwiek sposób duże, puste przestrzenie, ludzie przynosili tam wszystko, co znaleźli na pchlich targach, a nawet śmietnikach. Wiszące kable, metalowe meble, dużo przeszkleń, cegły i betonu — to cechy charakterystyczne pierwotnego stylu industrialnego.

regał loftowy lara

Z czasem jednak wszystko zaczęło wracać do normy, a ludzie dostrzegli piękno loftowych przestrzeni. Minimalizm zagościł we wnętrzach na dobre, a najwięksi światowi projektanci, czerpali z niego garściami. Tak oto instrustrializm przeniósł się do nowoczesnych apartamentów, stając się jednocześnie niezwykle pożądanym i modnym stylem aranżacyjnym na całym świecie. Dziś na rynku mamy całe mnóstwo mebli o prostej formie, takich jak regały loftowe, czy metalowe stoliki kawowe i surowe lampy, które przypominają oświetlenie z czasów recesji.

regał franco - regały loftowe

Regały industrialne — idealne do każdego wnętrza

Regały są z nami od lat. Wiele się jednak zmieniło i dziś nie przypominają już dawnych meblościanek. Niezwykle modne regały industrialne odnajdują się świetnie w każdej przestrzeni, mimo zmienionej formy, wciąż mają również bardzo szerokie zastosowanie. Mogą służyć jako regały na książki, regały na buty, regały kuchenne, regały do spiżarni, czy po prostu regały pokojowe. Sprawdzą się nie tylko w salonie, ale na przykład w minimalistycznej sypialni. Regały loftowe w minimalistycznej sypialni? Czemu nie. Przedstawiamy model, który idealnie odnajdzie się w sypialnianej aranżacji — Regał loftowy Jonas. Posiada prostą formę, niską wysokość, ale jednocześnie jest niezwykle pojemny i funkcjonalny. Dzięki swoim wymiarom świetnie sprawdzi się w sypialni na poddaszu. Warto o tym wspomnieć, ponieważ niezwykle modne aranżacje na poddaszu wymagają zarówno od projektanta, jak również inwestora sporych umiejętności i wyczucia z uwagi na wymiary i wysokość wnętrz.

Niezależnie od tego, jaką przestrzeń urządzamy — regały lofto to świetna propozycja, dla wszystkich miłośników designu.