Opublikowano

Konsola do małej wnęki w salonie

Konsola do małej wnęki w salonie to prosty sposób na ciekawą aranżację miejsca, które przeważnie stwarza dużo problemów podczas projektowania. Wnęki spotykamy najczęściej w mieszkaniach w blokach. Powstają już na etapie projektowania lub po przeprowadzeniu gruntownego remontu. Nieważne, czy wnęka jest przypadkowa, czy przemyślana, warto ją ciekawe zaaranżować, tworząc, chociażby dodatkową przestrzeń do przechowywania lub stylowy kącik dekoracyjny. Ciekawym pomysłem jest konsola do małej wnęki w salonie, choć niestety nie każdy ten funkcjonalny i stylowy mebel zna.

Konsole do wnęki — skąd się wzięły ?

Konsole to popularne meble, jednak wielu z nas, z różnych przyczyn nie słyszało nawet o ich istnieniu. Pierwsze konsole pojawiły się już za czasów panowania Ludwika XV i były charakterystyczne dla tamtego okresu. Samo słowo konsola oznacza stolik przyścienny, który stoi przeważnie na dwóch lub czterech nogach. Blat stolika był przeważnie bardzo wąski, dlatego pełnił głównie rolę dekoracyjną. By był bardziej funkcjonalny, często stosowano dodatkowe szuflady, dzięki czemu można było w nich schować podręczne przedmioty. Konsola do małej wnęki w salonie to świetny sposób na wyeksponowanie konkretnej dekoracji, możemy postawić na niej drogocenny wazon, ramki na zdjęcia lub powiesić nad konsolą lustro w ozdobnej ramie.

konsola almudena z szufladami - idealna do małej wnęki w salonie

Konsola do małej wnęki w salonie — pomysłowa aranżacja wnęki

Im wnęka w salonie większa, tym łatwiej ją zaaranżować. Najczęściej jednak jest to mały otwór, który musimy stylowo i pomysłowo zaprojektować, by nie było to miejsce, którego wstydzimy się przed gośćmi. Dysponując płytką lub wąską wnęką w salonie, możemy zaaranżować ją na wiele sposobów. Najlepiej sprawdzi się jako miejsce do wyeksponowania różnego rodzaju bibelotów. Możemy wnękę oświetlić dodatkowo lampkami LED lub powiesić w niej stylowe lustro. Konsola do małej wnęki w salonie to idealne rozwiązanie aranżacyjne. Zapełni pustą przestrzeń, będzie świetnym sposobem na uwydatnienie tego, na czym nam zależy, a przy okazji stworzy niezwykle stylowe miejsce.

Konsola do małej wnęki w salonie - konsola przeszklona z szufladami

Konsole do małej wnęki w salonie — top 3

  • Konsola Almudena z szufladą — konsola o prostej formie, stojąca na metalowym stelażu, malowanym proszkowo. Posiada funkcjonalne szuflady, których kolor możemy dobrać indywidualnie do kolorystyki i stylu wnętrza. Konsola Almudena będzie pasowała do nowoczesnych i industrialnych salonów, utrzymanych w minimalistycznym tonie.
  • Konsola Alarico z marmurem — bardzo elegancka konsola do nowoczesnych wnętrz, również tych utrzymanych w stylu glamour. Konsola Alarico jest ozdobą samą w sobie.
  • Konsola geometryczna Adelmira — konsola posiada dość długi blat, na którym z powodzeniem możemy stawiać różnego rodzaju ozdoby, czy bibeloty. Stelaż konsoli jest bardzo designerski i pasuje do wnętrz nowoczesnych, industrialnych oraz glamour.