Opublikowano

Jak dobrać konsolę do wnętrza?

Konsola to praktyczny i funkcjonalny mebel, pasujący do wielu wnętrz. Wykorzystywany głównie w holach i przedpokojach, sprawdzi się również na przykład w salonie. Zajmuje niewiele miejsca z uwagi na swój z założenia wąski blat. Dodaje wnętrzu stylu i elegancji, a przy okazji jest świetnym miejscem do przechowywania różnego rodzaju bibelotów. Ale jak dobrać konsolę do wnętrza? Jakie naprawdę spełnia funkcje i czym w zasadzie jest?

Konsola pierwszy raz pojawiła się we Francji, w XVIII wieku, za czasów panowania Ludwika XV i była meblem charakterystycznym dla tamtego okresu. Słowo konsola określa przyścienny, wąski stolik na dwóch, a czasem czterech nogach. Pierwsze konsole miały płytkie, półkoliste marmurowe lub drewniane blaty, a ich nogi były bardzo bogato zdobione, najczęściej złocone. Wygląd mebla nieco zmienił się z upływem lat, a dodanie szuflad, czy dodatkowej półki sprawia, że konsola stała się niezwykle praktycznym i pożądanym meblem. Dodatkowo to miejsce, które wyróżni, to, na czym nam zależy, czyli piękne, zdobione lustro lub elegancki obraz zawieszony nad konsolą.

Czy konsola pasuje do każdego wnętrza?

Wydawać by się mogło, że konsola to mebel, który dawno wyszedł z mody, a może nawet nie był nigdy znany szerszej publiczności. Nic bardziej mylnego. Konsole przechodzą ostatnio istny renesans. Być może dlatego, że dziś projektując dom, czy mieszkanie często korzystamy z pomocy projektantów i stawiamy duży nacisk na funkcjonalność. Kiedyś modne były potężne szafy, stawiane na każdym kroku, szafki w przedpokoju, wkomponowane najczęściej w boazerię, czy ogromne meblościanki, zajmujące pół salonu. Dziś, modny jest minimalizm i dużo wolnej przestrzeni. Co zatem zrobić, gdy ilość potrzebnych nam do życia rzeczy rośnie, a miejsca do przechowywania ubywa? Należy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, którym jest na przykład konsola. Paradoksalnie nowoczesnych, bo w gruncie rzeczy ciągle wracamy do tego, co dawno już było, tylko w nieco odświeżonej formie. Jak dobrać konsolę do wnętrza i, czy pasuje do każdej przestrzeni?

 

Owszem, konsola odnajdzie się dziś w każdej przestrzeni. Wszystko za sprawą szerokiego wyboru jaki mamy obecnie na rynku. Przeważnie konsole nie są zbyt duże, dlatego świetnie sprawdzą się również w niewielkich mieszkaniach. Wyposażone w dodatkowe szuflady konsole pomieszczą nie tylko klucze, ale również szczotkę do ubrań, łyżkę do butów, czy podręczne kosmetyki. Konsola to nie tylko mebel świetny do przechowywania bibelotów, ale również klucz do designerskiego wykończenia naszego wnętrza i wyróżnienia wyjątkowego obrazu lub nowoczesnego lustra zawieszonego nad nią. Jak dobrać konsolę do wnętrza? Tak, by pasowała do projektu, najczęściej nie tylko samego przedpokoju, ale całego domu bądź mieszkania. Materiały oraz styl jej wykonania muszą współgrać z całą resztą.

 

Konsola Adalina z szufladami

Najpopularniejszym dziś modelem konsoli jest prosta, klasyczna konsola, z drewnianym blatem, posiadająca jedną bądź dwie szuflady. Prostokątna, na metalowych nogach świetnie sprawdzi się w modnych dziś, minimalistycznych wnętrzach. Przykładem takiej konsoli jest konsola Adalina z szufladami. Jest to niezwykle funkcjonalny mebel, dodatkowo możemy wybierać spośród wielu kolorów drewnianych blatów i metalowych nóg. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć w pełni spójne wnętrze, bez zbędnych wyrzeczeń i zmiany planów. Konsola Adalina posiada dwie szuflady różnej wielkości, w których możemy schować rzeczy, których nie muszą oglądać nasi goście wchodząc do domu. Wykonana z najwyższej jakości materiałów konsola Adalina jest bardzo solidna i praktyczna oraz zachwyca swą prostą i nowoczesną formą.

Konsola Adalina z szufladami