Opublikowano

Jaką ramę lustra wybrać do wnętrza?

Lustro niegdyś było wyłącznie przedmiotem użytkowym, kojarzonym głównie z takim miejscem jak łazienka, czy przedpokój. Dziś lustro pełni bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz. Jest dopełnieniem wystroju, dodaje charakteru i powiększa optycznie przestrzeń dzięki grze świateł. Szeroki wybór luster na rynku sprawia, że często zadajemy sobie pytanie, jaką ramę lustra wybrać do wnętrza? Drewnianą, metalową, a może szklaną? Jakie lustro wybrać do wnętrza glamour, a jakie do nowoczesnego, minimalistycznego mieszkania? Materiał i rodzaj lustra definiuje jego styl oraz to jak lustro oddziałuje na przestrzeń. Bardzo ważne jest, więc, by wybrać odpowiednie lustro do wnętrza.

Rama lustra, a wnętrze

Styl skandynawski, czyli lustra w naturalnej oprawie. Style, które bazują na naturalnych materiałach, czyli na przykład styl skandynawski znajdują swoje odzwierciedlenie w materiałach używanych do aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdzą się tutaj lustra w drewnianych ramach, bądź skórzanych.

Ciężkie, bogato zdobione, rzeźbione, drewniane ramy świetnie sprawdzą się w klasycznych, ponadczasowych wnętrzach. Wystarczy jednak jeden szczegół – pokrycie tafli szkła złotem lub srebrem, by otrzymać lustro idealne do wnętrza glamour.

lustro teclaBy rama z drewna idealnie pasowała do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych powinna być lekka i prosta, pozbawiona wszelkich zdobień. To spowoduje, że wtopi się w przestrzeń, optycznie ją powiększając. Jeżeli zależy nam na nieco surowym, loftowym lustrze możemy sięgnąć po materiały z recyklingu. Drewno pozyskane z rozbiórki starych chat ma bardzo ciekawą fakturę i kolor. Nadaje wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru we wnętrzu.

Rama do lustra ze skóry? Dlaczego nie. Lustro w skórzanej ramie, powieszone na pasku sprawdzi się zarówno w łazience jak i w przedpokoju. Jest to ciekawe rozwiązanie i pasuje do wnętrz naturalnych oraz loftowych.

Najbardziej uniwersalną ramą do lustra, zarazem najciekawszą i posiadającą najwięcej modeli jest rama metalowa. Ma różne kolory – złoty, srebrny, miedziany oraz różne kształty. Zależnie od tego na jaki model się zdecydujemy, lustro w metalowej ramie będzie pasowało do wnętrz w stylu glamour, ale również do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych. Przykładem wyjątkowego lustra w metalowej ramie jest okrągłe lustro Novia.

 

Okrągłe lustro Novia

Okrągłe lustro Novia to oryginalne lustro, w falistej, metalowej ramie. Świetnie rozjaśni przestrzeń i optycznie ją powiększy. Lustro, z uwagi na swój oryginalny design będzie zachwycało i zwracało uwagę niezależnie od tego gdzie zostanie powieszone. Rama lustra wykonana została z metalu w kolorze srebra, przypominającej nieco promienie. To niezwykle stylowy dodatek do wnętrza i powinien mieć je każdy, komu zależy na zachwycającym wnętrzu.

Okrągłe lustro Novia