Opublikowano

Jak wybrać stolik kawowy?

stolik kawowy Wiled

Stolik kawowy to istne dopełnienie aranżacji całego salonu. Jakby nie patrzeć – przeważnie znajduje się na środku pomieszczenia, nie sposób, więc nie zwrócić na niego uwagi. Właśnie dlatego, warto dokładnie zastanowić się, jak wybrać stolik kawowy. Jego wielkość, kształt, materiał z jakiego będzie wykonany i forma musi w pełni pasować do aranżacji salonu. Ale czy na pewno? Może jednak warto postawić na odrobinę wariacji i wybrać nowoczesny stolik do klasycznych, eleganckich kanap? Zatem, jak wybrać stolik kawowy? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, jest jednak kilka uniwersalnych zasad, którymi należy się kierować.

Stolik kawowy wraz z wypoczynkiem tworzy w salonie swoistą strefę relaksu i wypoczynku. To miejsce spotkań całej rodziny i wieczornego wyciszenia. Warto, wybierając stolik kawowy przemyśleć kilka ważnych kwestii. Pierwszą jest jego rola w salonie, to, jakie funkcje ma pełnić oraz czego w salonie jeszcze brakuje. Druga ważna kwestia to rozmiar stołu. Przyjmuje się, że stolik kawowy powinien mieć wysokość zbliżoną do wysokości mebli wypoczynkowych, czyli około 45 – 50 cm. Dobrze byłoby się jeszcze swobodnie przemieszczać, żeby tak było odległość stolika od sofy powinna wynosić około 45 cm. To jednak nie koniec odpowiedzi na pytanie, jak wybrać stolik kawowy. Kolejna odległość, którą warto zmierzyć jest odległość stolika od telewizora, ta powinna wynosić około 80 cm. Dodatkowo, warto wiedzieć, że najlepiej prezentują się stoliki odpowiadające długością, połowie długości kanapy.

Jaki stolik, do jakiego wnętrza?

Jeżeli stolik kawowy ma stać pomiędzy dwoma sofami bądź przy większym zestawie należy wybrać masywniejszy model lub połączyć ze sobą dwa stoliki – bliźniaki. Stoliki szklane to dobre rozwiązanie, jeżeli nie chcemy, by stolik kawowy był nachalny i skupiał na sobie całą uwagę. Szklany stół będzie subtelnym dodatkiem i znakomicie podkreśli ciekawy, duży dywan. Dla lubiących różne style dobrym rozwiązaniem będzie stolik okrągły. Pasuje on bowiem do wypoczynku posiadającego różne oblicza. Dodatkowo dodaje wnętrzu przestrzeni i daje wrażenie ruchu. Można również kupić komplet okrągłych stolików, w różnych rozmiarach, chowając najmniejszy pod duży blat, dając tym samym możliwość posiadania i łatwego sięgania do stołu każdemu z gości. Stolik w oryginalnym, industrialnym stylu doda wnętrzu charakteru. Najczęściej wykonany z palet lub stolik – wózek. Decydując się na jeżdżący stolik warto sprawdzić, czy będzie stabilny. Stolik kawowy może być idealnym dopełnieniem wnętrza lub subtelnym dodatkiem, w zależności od indywidualnych upodobań.

Stolik kawowy Wiled

Stolik kawowy Wiled to prawdziwy designerski hit. Blat z płyty MDF i kształt nerki pasuje do wnętrz w praktycznie wszystkich stylach. Najciekawiej będzie się prezentował w stylu retro, bądź zgoła odmiennym stylu nowoczesnym. Stolik kawowy Wiled jest funkcjonalny, lekki i komfortowy. Pasuje do salonu, kuchni, hotelu, czy restauracji, gdzie coraz częściej można go spotkać. Niebanalna forma i jakość wykonania sprawia, że stolik kawowy Wiled zyskuje ogromną popularność, będąc ozdobą w domach o wyjątkowym designie.

Stolik kawowy Wiled