Opublikowano

Jak urządzić sypialnie boho?

Zastanawiając się, jak urządzić sypialnie boho, warto zagłębić nieco temat samego stylu, ponieważ błędnie kojarzy się ze zwiewnymi, białymi, koronkowymi sukienkami, które kobiety uwielbiają nosić latem. Boho jako styl wnętrzarski to moc ciepłych barw i niepowtarzalnych, etnicznych wzorów. Sama nazwa boho pochodzi od słowa bohemian, z języka francuskiego la boheme, oznaczającego cyganerię. Określenie to wiązało się ze zbuntowanymi, artystycznymi środowiskami, w związku z tym, styl boho to rozwiązanie dla osób odważnych, lubiących łączenie różnych motywów i kolorów. Jak zatem odnaleźć ten buntowniczy styl w sypialni?

Jak urządzić sypialnie w stylu boho? – postaw na bogactwo wzorów i barw

Podczas urządzania sypialni boho, możemy śmiało zdecydować się na łączenie barw, które pozornie do siebie nie pasują. W tym jednak przypadku stworzą niepowtarzalną kompozycje, idealnie wpisującą się w idee stylu. Warto postawić również na naturalne materiały, takie jak drewno. Drewniany parkiet, można wzbogacić o wzorzysty dywan, a na ścianach możemy łączyć pamiątki z egzotycznych podróży z nowoczesnymi bibelotami. Świetnie sprawdzą się również lampy z tektury lub te wykonane z kawy.

Cyganeria w sypialnianym wnętrzu boho — jakie łóżko wybrać?

Nie tylko ze względu na wygodę, ale również na aranżacyjne szaleństwa, które są mile widziane w stylu boho, świetnie sprawdzi się tutaj łóżko tapicerowane, najlepiej z ozdobnym wezgłowiem. Zarówno tapicerowane łóżko Belavio Befame, jak i piękne łóżko Canella na wysokich nogach, sprawią, że sypialnia boho nabierze niepowtarzalnego charakteru. Łóżko możemy wyposażyć w bogato zdobione narzuty z frędzlami oraz kolorowe poduchy. Można wręcz powiedzieć, że nie mamy ograniczeń, jeżeli chodzi o kolorowe dodatki na naszym łóżku.

tapicerowane łóżko belavio befame sypialnia boho

Styl boho w sypialni — dla kogo?

Mówi się, że boho to styl wolnych dusz. Wszechobecne bogactwo wzorów, kolorów i kontrolowany nieład to z pewnością cechy, które wyróżniają la boheme. Trudno odnaleźć w nim konkretny motyw, panuje raczej naturalność i swoboda. Łączymy ze sobą wszystkie kolory tęczy, nowoczesność z historią, naturalne materiały z nowoczesnymi formami. Ten styl po prostu trzeba czuć, lubić, odnajdywać się w tego typu wnętrzach. Z pewnością nie jest to styl dla wszystkich. Jeżeli wolimy uporządkowane, przejrzyste, jasne wnętrza, urządzone w typowo nowoczesnym tonie, to boho nie będzie stylem dla nas.