Opublikowano

Meble do małego pokoju — podpowiadamy, jakie meble sprawdzą się w małej przestrzeni

Meble do małego pokoju i cała jego aranżacja to dla niektórych nie lada wyzwanie. Każdy w końcu pragnie, by wnętrza w jego domu były piękne, zachwycające i przy okazji funkcjonalne. Niestety często zdarza się, że urządzając niewielki pokój, skupiamy się wyłącznie na funkcjonalności, myśląc, że na design po prostu nie ma miejsca. To duży błąd. Rynek oferuje nam dziś ogromne, wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne, wystarczy jedynie z nich umiejętnie skorzystać. W końcu — małe jest piękne. Podpowiadamy więc, jakie meble do małego pokoju sprawdzą się najlepiej.

Meble do małego pokoju — tego nie może zabraknąć

Meble do małego wnętrza powinny być piękne i funkcjonalne, a w zasadzie wielofunkcyjne. Należy wykorzystać wszystkie możliwości i każdy kąt. W niewielkim wnętrzu nie może zabraknąć komody lub konsoli, regału, czy mebli narożnych oraz puf — będą jednocześnie podnóżkiem, siedziskiem i miejscem do przechowywania. Jeżeli aranżujemy mały salon, lepiej wybrać sofę z funkcją spania, ponieważ po rozłożeniu zyskamy dodatkową przestrzeń sypialnianą. Świetnie sprawdzą się również małe, ale stylowe stoliki kawowe, najlepiej okrągłe stoliki, ponieważ ułatwią poruszanie się po pokoju. Jeżeli urządzamy małą sypialnię, wybierzmy łóżko tapicerowane, dzięki temu unikniemy bolesnych uderzeń podczas przechadzania się po sypialni. Fajnie, gdyby łóżko tapicerowane miało stylowe nóżki — dodadzą do wnętrza lekkości. W sypialni również świetnie sprawdzi się konsola, nad którą możemy powiesić stylowe lustro, powiększające optycznie przestrzeń.

lampa wiszaca szklana - meble do małego pokoju

 

Jak udekorować mały pokój?

Wiemy już, jakie powinny być meble do małego pokoju. Pozostaje pytanie, jak go udekorować. W końcu mamy mało miejsca. Wykorzystajmy zatem przestrzeń, którą dają nam ściany. Lustra zawsze powiększają optycznie wnętrza i są świetnym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni. Kolor ścian również jest ważny. Lepiej postawić na jasne barwy. Dodatkowo zastosujmy boczne oświetlenie, kinkiety lub stylowe lampy wiszące, które mogą jednocześnie wyznaczać poszczególne strefy w pomieszczeniu.