Opublikowano

Jak wybrać idealne lustro do łazienki?

lustro casilda

Lustro pełni w łazience bardzo ważną rolę, równie ważną jak umywalka, czy WC. Jest bowiem elementem niezbędnym podczas codziennej toalety, przygotowywania się do pracy bądź na inne wyjścia. Dodatkowo lustro pełni rolę dekoracyjną – wizualnie powiększa przestrzeń oraz dodaje aranżacji wysmakowanego charakteru. Pozostaje, więc pytanie, jak wybrać idealne lustro do łazienki? Z ramą, czy bez? Duże, czy małe?

Lustro w łazience – czym kierować się przy wyborze idealnego lustra?

Niegdyś królowała zasada, że lustro nie może wystawać na szerokość poza umywalkę. Powinno być mniejsze lub równe. Dziś wiele się zmieniło i jak widać, przeglądając łazienkowe aranżacje, projektanci odeszli od założeń z przeszłości. Im większe lustro tym lepiej – lustro, które znacznie wystaje poza umywalkę dodaje aranżacji szyku i stylu. Jedyna rzecz, na jaką warto zwrócić uwagę podczas wyboru lustra względem innych łazienkowych sprzętów to ich kształt – forma. Jeżeli posiadany w łazience wannę, baterie bądź umywalkę o opływowych kształtach z powodzeniem możemy wybrać lustro okrągłe. Jeżeli natomiast dominują kanciaste kształty, lepiej będzie wybrać lustro prostokątne. Pozytywnie wpłynie to na całą estetykę wnętrza, a trend ten określany jest jako soft – puryzm.

 

Lustro z ramą, czy bez?

Lustro łazienkowe to nie tylko kwestia odpowiedniego rozmiaru, ale również stylistyki i designu. Coraz częściej decydujemy się na lustra osadzone w okazałą ramę, będące ciekawym kontrapunktem w spokojnej aranżacji łazienki. Do wyboru mamy ramy złote, srebrne, wykończone ceramiką bądź żywicą syntetyczną. Wybór ramy zależy od indywidualnych upodobań i projektu, jednak warto sprawdzić, czy dany materiał nadaje się do łazienkowej przestrzeni i czy nie ulegnie zniszczeniu w wilgotnym pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest lustro pozbawione ramy. Z pewnością świetnie sprawdzi się w łazience w stylu „loftowym” bądź w małym wnętrzu, które rozjaśni i wizualnie powiększy. Nowoczesny wygląd to jego niewątpliwa zaleta.

 

Srebrne lustro BenitaOświetlenie lustra

Na rynku często spotkać można lustra wyposażone w podświetlenie. Nie od dziś wiadomo, że łazienka to miejsce, gdzie światło jest szczególnie ważne, a wręcz niezbędne, szczególnie podczas wykonywania makijażu. Dodatkowo, odpowiednia barwa światła sprawi, że pomieszczenie nabierze odpowiedniego charakteru i wprawi w odpowiedni nastrój. Lustra przeważnie wyposażone są w podświetlenie LED-owe, posiadające ciepłą barwę. Światło halogenowe, posiadające intensywną barwę nadaje się idealnie do podświetlania sufitu, ale niestety nie sprawdza się przy tafli lustra, powodując padanie cieni na twarz.

 

Lustro Chica

Lustro Chica to odpowiedź na pytanie, jak wybrać idealne lustro do łazienki – łazienki oryginalnej, niewielkiej, w stylu nowoczesnym bądź eleganckim. Rama przypomina nieco zapleciony warkocz, przez co nikt nie przejdzie obok niego obojętnie, a codzienna toaleta będzie czystą przyjemnością. Łazienka wyposażona w lustro Chica to niezwykle stylowe i designerskie wnętrze, ale lustro Chica to również świetny dodatek do sypialni lub salonu, gdzie optycznie rozjaśni pomieszczenie.

Lustro Chica