Opublikowano

Jaka lampa będzie najlepsza do gabinetu?

lampa mireia

Gabinet to przeważnie bardzo ważne miejsce – miejsce pracy i nauki. Oświetlenie, podobnie jak kolory ma bardzo duży wpływ na psychikę człowieka, a nawet na przyswajanie informacji. Odpowiednie usytuowanie lamp w gabinecie nie tylko pozwoli rozjaśnić wnętrze, ale wpłynie również na wydajność i efektywność pracy. Zatem, pytanie, jaka lampa będzie najlepsza do gabinetu jest bardzo ważną kwestią i podpowiemy w trzech krokach, czym kierować się przy jej wyborze.

Bez względu na to, czy studiujemy, prowadzimy własną działalność, czy pracujemy w domu nad dodatkowymi zleceniami, gabinet to miejsce, w którym chcemy skoncentrować wszystkie swoje myśli – w spokoju i dobrej atmosferze. W pierwszej kolejności myślimy zawsze o odpowiednim ustawieniu biurka, krzesła oraz regałów i witryn. Nie do końca zdajemy sobie sprawę z dużej roli, jaką odgrywa w pomieszczeniu oświetlenie, w tym przypadku odpowiednia lampa. Jaka lampa będzie najlepsza do gabinetu?

 

Rodzaj lampy

Pierwsza kwestia to rodzaj lampy. Najczęściej wybieranym oświetleniem do gabinetu są lampy stołowe i biurowe. Ich niewątpliwe zalety to niewielki rozmiar i ogromny wybór modeli na rynku oraz to, że możemy postawić je na dowolnym biurku, komodzie, czy szafce. Małą lampę stołową można również w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć, bez wstawania od miejsca pracy, dodatkowo daje ona światło dokładnie w tym miejscu, na jakim nam zależy – na blacie roboczym, gdzie mamy wszystkie materiały.

Materiał, z jakiego wykonana jest lampa

Jeżeli już zdecydujemy się na określony rodzaj lampy, wybieramy materiał, z jakiego jest wykonana. Najlepiej, by lampa pasowała do stylu pomieszczenia i kolorystyki. Nie ma ściśle określonych zasad, jak wybierać lampę pod względem materiału, ważniejsza jest z pewnością barwa światła i żarówka. Jeżeli chodzi o wygląd to kwestia wyłącznie indywidualna.

 

Klosz i moc światła

Ostatnią kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę jest klosz lampy. Pierwszym rodzajem klosza jest typowy dla lamp biurowych wąski klosz. Taka lampa najlepiej sprawdzi się na biurku. Jej ruchoma część z żarówką pozwala na nakierowanie światła na dany punkt, na którym najbardziej nam zależy, jest to bardzo istotne, gdy mamy do przeanalizowania na przykład długą umowę, napisaną drobnym druczkiem. Drugi rodzaj to szeroki klosz, który jest typowy dla lamp stołowych. W tym przypadku jednak światło pada na cały blat, a nie wybrany punkt. Warto wybrać jasny kolor klosza, by nie stłumić światła. Taka lampa sprawdzi się na stoliku obok fotela, tworząc przytulny kącik do czytania.

 

Odpowiadając na pytanie, jaka lampa będzie najlepsza do gabinetu stawiamy na Lampę Gabinetową ART-LG-1. Łączy w sobie nowoczesność i styl. Co ważne, jest to polski produkt, znanej marki Kutek Moon. Rama lampy została wykonana z mosiądzu, lampa z mosiądzu w niklowym pokryciu, ze szklanymi dodatkami. Kolor ramy oraz klosza możemy dowolnie wybierać spośród wielu kolorów i materiałów, by idealnie pasowała do naszego gabinetu. Lampa gabinetowa ART-LG-1 to stylowy dodatek, który doda charakteru i niepowtarzalnego uroku.

 

Lampa gabinetowa ART-LG-1