Opublikowano

Jaką komodę wybrać do salonu?

komody - komoda etia kongsberg

Jaką komodę wybrać do salonu? Wydawać by się mogło, że jest to bardzo proste pytanie. Komoda to przecież kilka szuflad, nóżki, kawałek drewna. Jednak jej wybór nie jest wcale taki łatwy. Komoda to prawdziwy diament wśród mebli w salonie. Musi nie tylko zachwycać wyglądem i pasować do całej aranżacji, ale przede wszystkim musi być funkcjonalna. Komoda jest na tyle lubianym meblem, że stawiamy ją praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu, ale jaką komodę wybrać do salonu?

Dlaczego komoda jest diamentem w każdym salonie? Dlaczego jest tak ważna i ceniona? Nie każdy o tym wie, ale komoda to iście arystokratyczny mebel. Jej początki sięgają XVII wieku. To właśnie wtedy Andre-Charles Boulle, barokowy rzemieślnik, artysta zaprojektował komodę, która stała później w sypialni Ludwika XIV. Oczywiście ówczesne komody różniły się od tych, które stoją dziś w naszych domach, jednak ich przeznaczenie i główne cechy pozostały bez zmian. Komoda to nadal niewielki gabarytowo mebel, który spełnia jednak wiele funkcji i jest niezwykle praktyczny. Łatwo można ją przestawić, zmienić jej przeznaczenie. Posiada szuflady, drzwiczki, czasem otwarte pułki.

 

Komoda do salonu

Jaką komodę wybrać do salonu? Komoda musi być praktyczna, musimy zastanowić się przed jej zakupem, jakie właściwie będzie jej przeznaczenie, co będziemy w niej trzymać i w jakim dokładnie miejscu będzie stać. To kluczowe by określić wielkość komody i jej rodzaj. Czy ma zawierać pojemne szuflady, czy otwarte, ozdobne pułki. Dodatkowo, komoda musi współgrać z resztą wnętrza. Nie musi być wykonana z tego samego materiału co reszta mebli, nie musi być nawet w tym samym kolorze, ale warto zadbać o jakiś punkt wspólny. Mogą to być nóżki lub uchwyty podobne do tych w szafie bądź szafce RTV. Wielkość komody zależy od przestrzeni jaką dysponujemy. Komoda jak wszystkie pozostałe meble, nie może przytłaczać swoim gabarytem. Jeżeli chcemy przechowywać w niej dużo, różnego rodzaju przedmiotów, warto, by miała pojemne szuflady. Funkcjonalność wcale nie oznacza nudy. Przykładem komody, która mimo że jest niezwykle praktyczna, a przy tym robi duże wrażenie swoim designem jest komoda Etia.

komoda jovitaKomoda Etia

Komoda Etia to propozycja od polskiego producenta. Wysokiej jakości mebel, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Sekret tkwi w jej prostocie, która jednocześnie jest niezwykle designerska i modna. Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i w cenionych dziś wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, a nawet loftowych. Komoda Etia została wykonana z lakierowanego forniru i metalowego profilu. Można ją dowolnie spersonalizować poprzez dobranie różnych kolorów profilu i frontów. Komoda Etia to mebel funkcjonalny, praktyczny i niezwykle designerski.

Komoda Etia