Opublikowano

Meble tapicerowane – sofa Lurdes

sofa lurdes i czerwone krzesło

Meble tapicerowane to bardzo ważny element salonu. Ustawiane na środku pomieszczenia, stanowią jego najważniejszą, wypoczynkową część. Powinny zachwycać wyglądem, być komfortowe i solidnie wykonane. Decydując się na zakup mebli tapicerowanych warto mieć konkretną koncepcję ponieważ to właśnie wypoczynek definiuje styl wnętrza i dodatków będąc jego centralnym punktem. W nowoczesnych i eleganckich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się sofy pikowane. Przykładem takiej sofy może być dwuosobowa sofa Lurdes od polskiego producenta. Posiada stylowe pikowana na siedzisku i oparciu, które czynią z niej mebel elegancki i wytworny.

Pikowane meble tapicerowane

Pikowane meble tapicerowane mają dość długą historię. To technika znana od lat, która wymaga od tapicera sporego doświadczenia i umiejętności. Nie każdy materiał nadaje się do pikowania. Dobrze sprawdzają się tu tkaniny miękkie i elastyczne, które równomierne się układają.

Pikowania mogą kojarzyć się ze stylem glamour jednak ich klasyczna forma ma swoje korzenie w XIX wiecznej Anglii. Początkowo styl ten dotyczył wyłącznie mebli skórzanych. Dopiero na przełomie XIX i XX wieku, gdy rozpoczęła się globalna produkcja mebli w stylu Chesterfield uznano, że można również używać innych materiałów. Projektanci patrząc na klasyczne pikowania mają zatem przed oczami eleganckie, skórzane meble, kojarzące się z angielskimi dżentelmenami. To jednak historia i dostępne dziś na rynku pikowane meble tapicerowane stały się zdecydowanie bardziej uniwersalne. Pasują do wnętrz nowoczesnych, glamour, czy klasycznych. Można nawet powiedzieć, że moda na meble pikowane stale powraca i ma wielu wiernych fanów.

Sofa Lurdes – idealna do wielu wnętrz

Pikowane meble tapicerowane niewątpliwie mają swoją magię i przyciągają wzrok. Mogą mieć obłe kształty i nieco teatralny wygląd, mogą być też proste w swej formie tak jak dwuosobowa sofa Lurdes. Jest to przykład mebla, który będzie idealnym dodatkiem i kontrapunktem dla wnętrz w różnym stylu. Wybór drewnianych nóżek spowoduje, że Lurdes świetnie odnajdzie się w przestrzeni skandynawskiej ocieplając ją i dodając stylu. Decydując się z kolei na bardziej klasyczne rozwiązanie i szary kolor tkaniny otrzymamy wypoczynek idealny do nowoczesnego salonu. Będzie wisienką na torcie w salonowej aranżacji i doda do surowego, nowoczesnego wnętrza nieco stylu i elegancji. Dwuosobowa sofa Lurdes to mebel niezwykle funkcjonalny. Mimo swoich niewielkich rozmiarów posiada funkcję spania. Łączy, więc w sobie to co najważniejsze w meblach tapicerowanych – styl, komfort i funkcjonalność.