Opublikowano

Meble tapicerowane w stylu industrialnym

Dwuosobowa sofa Agueda

Pomieszczenia w industrialnym, loftowym stylu są niezwykle pożądane w ostatnim czasie. Duże, otwarte przestrzenie, ciekawe, surowe rozwiązania i nietuzinkowe meble przyciągają uwagę inwestorów. Urządzenie mieszkania w tym stylu wymaga dużej wyobraźni. Industrial to duże okna, wystające elementy metalowe i surowe ściany, często gołe cegły lub beton. Wyobrażając sobie loftowe wnętrze ciężko wyobrazić sobie meble tapicerowane w stylu industrialnym jednak rynek oferuje nam dziś bardzo szeroki wybór mebli wypoczynkowych dopasowujących się do aktualnie panujących trendów.

Styl industrialny – skąd pochodzi, co oznacza?

Styl industrialny wywodzi się z Ameryki lat 50tych XX wieku. To właśnie wtedy w Stanach Zjednoczonych panowała recesja powodując upadek wielu fabryk i bankructwa obywateli. Początkowo w opuszczonych fabrykach, halach produkcyjnych i magazynach osiedlali się niepokorni artyści. Znosili meble, które znaleźli w innych, również opuszczonych miejscach. Z czasem fabryki stawały się mieszkaniami, pracowniami i salami wystawowymi jednocześnie. Industrial kojarzy się zatem jednoznacznie z przeszklonymi powierzchniami o nieograniczonej przestrzeni. Surowym wykończeniem, ścianami z cegły, szkła lub betonu. Wiszącymi kablami, czy licznymi elementami metalowymi. Urządzając mieszkanie w stylu loftowym zastanawiamy się, czy znajdziemy odpowiednie meble tapicerowane w stylu industrialnym. Są przecież podstawą podczas aranżacji każdego wnętrza, niezależnie od stylu.

 

Fotel Evette na metalowej podstawieDwuosobowa sofa Agueda

Dwuosobowa sofa Agueda to bez wątpienia przykład mebla tapicerowanego w stylu industrialnym. Jej oryginalna forma przykuwa uwagę i idealnie wpisuje się w styl loftowy. Agueda posiada metalową, geometryczną podstawę oraz siedzisko i oparcie składające się z poduch. Jest niezwykle stylowa i komfortowa. Patrząc na tę sofę odzyskujemy wiarę w meble tapicerowane, które wcale nie muszą być nudne. Industrial to jednak nie jedyna twarz Aguedy. Konfigurując ją w odpowiedni sposób możemy uzyskać mebel iście glamour. Wystarczy wybrać metalowy stelaż w kolorze złota i odpowiedni kolor tkaniny, by całkowicie odmienić oblicze, na pierwszy rzut oka, minimalistycznego mebla.