Opublikowano

Meble tapicerowane – wygoda i klasa w każdym wnętrzu

narożnik bolivar

Meble tapicerowane od lat cieszą się popularnością w polskich salonach i mają wielu zwolenników. Mało kto jest w stanie wyobrazić sobie przestrzeń salonową bez kanapy, czy narożnika. Szeroki wybór zestawów wypoczynkowych, wykonanych z najwyższej jakości tkanin cieszy zarówno zwolenników klasycznych jak i innowacyjnych rozwiązań. Meble tapicerowane są solidne, wygodne i piękne. Komponują się z ciężkimi, tradycyjnymi formami, ale pasują również do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Na długowieczność mebli tapicerowanych wpływa wiele elementów takich jak wypełnienie, czy konstrukcja i jakość tkaniny.

Jak dbać o meble tapicerowane?

Jak dbać o meble tapicerowane, by służyły nam przez długie lata? O meble tapicerowane należy zadbać już na samym początku. Po pierwsze należy uważać już podczas rozpakowywania mebli. Często są one mocno zabezpieczone i musimy używać ostrych narzędzi, by usunąć folię. W pośpiechu można już na początku niechcący narazić meble na zniszczenia, które później ciężko naprawić. Natomiast, gdy ustawiamy meble tapicerowane, najlepiej łapać je od spodu, za twarde elementy konstrukcyjne. Warto również pozbyć się nawyku ustawiania na kanapie bądź w jej pobliżu gorących dań, czy napoi oraz wypoczynku naszych pupili na nowym nabytku. Nowoczesne meble są co prawda najczęściej plamoodporne, są również tkaniny, które przystosowane są do sierści jednak częste mycie i czyszczenie wpływa negatywnie na długowieczność mebli tapicerowanych.

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Jeżeli zdarzy się wypadek i rozlejemy kawę bądź sok na mebel tapicerowany, najlepiej od razu sięgnąć po wilgotną ściereczkę i delikatnymi ruchami zdejmować zabrudzenie bez intensywnego wycierania. Zbyt mocne tarcie może spowodować pojawienie się odbarwień. Jeżeli posiadamy meble skórzane, na rynku dostępne są specjalne preparaty i nawilżane chusteczki przeznaczone do tego rodzaju mebli. Raz w tygodniu wystarczy przetrzeć delikatnie kanapę, by pozbyć się kurzu.

Meble tapicerowane – styl i klasa sama w sobie

Meble tapicerowane cieszą się ogromną popularnością. Są przede wszystkim niezwykle funkcjonalne. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele nowych i stylowych modeli kanap, czy narożników. Na rynku można znaleźć meble tapicerowane w każdym stylu wnętrzarskim, od tradycyjnego po industrialny, czy nawet glamour. To właśnie styl glamour cieszy się ostatnimi czasy wielką sławą i to kanapa stoi na pierwszym planie w każdym wnętrzu urządzonym w tym stylu. Glamour to bogactwo form oraz wszechobecny blichtr i blask. Nieco teatralne wnętrza przykuwają uwagę miłośników niebanalnych rozwiązań. Kanapa stanowi punkt centralny, może być pikowana i błyszcząca bądź klasyczna w swej formie, co świetnie sprawdzi się w połączeniu z oryginalnymi dodatkami.

Kunszt sztuki tapicerskiej stanowią piękne pikowania, odważne wzory i ergonomiczne oparcia. Futurystyczne formy, ciekawe kolory i meble stylizowane na wzór mebli Ludwika XIV zachwycają oryginalnością. Są eleganckie i użyteczne oraz niezwykle wygodne dzięki świetnie wyprofilowanym oparciom. Na rynku możemy spotkać również pikowania, które w stu procentach oddają ducha stylu chesterfield.

Meble tapicerowane to jednak nie tylko sofy i narożniki, ale również łóżka. Niegdyś drewniane lub stalowe, dziś ogromną popularność zdobywają łóżka tapicerowane. Są niezwykle wygodne i stylowe. Wezgłowia łóżek tapicerowanych umożliwiają wygodną lekturę przed snem oraz stanowią punkt centralny w każdej sypialni.