Opublikowano

Pikowane hokery do jadalni – hit, czy kit?

Pikowane hokery do jadalni – hit, czy kit? No właśnie, pikowanie kojarzy nam się z pstrokatym stylem glamour. Tymczasem nowoczesne wysokie krzesła barowe z pikowaniem to kwintesencja desingu. Odnajdują się świetnie w stylowych, nowoczesnych kuchniach. Niektóre modele sprawdzą się nawet we wnętrzach skandynawskich, czy industrialnych. Pikowanie może być jedynie delikatnym przeszyciem, muśnięciem igły. Wtedy z pewnością nie będzie to kit, a hit.

Hokery, zamiast krzeseł stołowych

Hokery to świetne rozwiązanie w kuchniach z wyspą lub barkiem. Ciężko byłoby znaleźć tak wysokie tradycyjne krzesła stołowe. Kuchnia już dawno bowiem przestała być miejscem, w którym wyłącznie gotujemy. Stała się za to miejscem spotkań towarzyskich, czy kącikiem, w którym siadamy rano z kawą i przeglądamy poranną prasę. Nawet jeżeli mieszkamy w domu i mamy miejsce na tradycyjną jadalnię, często decydujemy się dodatkowo na wyspę, by jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność kuchni.

Wyspa lub barek to wysokie blaty kuchenne. Wyspa może znajdować się na środku kuchni lub być swoistą ścianką działową między kuchnią, a salonem lub jadalnią. Idealnym rozwiązaniem do wyspy są hokery. To wysokie krzesła barowe, stojące najczęściej na jednej nodze, choć nowoczesne modele odbiegają coraz częściej od tej zasady. Mogą być metalowe, drewniane lub tapicerowane. Gładkie lub pikowane. Bardzo ważne jest, by wysokość hokera dobrać idealnie do wysokości blatu wyspy. Warto wziąć również pod uwagę swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i uwzględniając przynajmniej 65 cm miejsca dla jednej osoby, zastanowić się ile hokerów możemy postawić w kuchni. W małych kuchniach najlepiej sprawdzi się zestaw dwóch hokerów w tym samym stylu.

Hokery zyskują coraz większą popularność ze względu na to, że w nowoczesnym budownictwie odchodzi się od małych, zamkniętych przestrzeni. Kuchnie w większości przypadków otwarte są na salon, a wyspa stanowi świetne rozwiązanie aranżacyjne, oddzielające przestrzeń salonową od kuchennej. Możemy wybierać spośród wielu modeli hokerów. Na rynku dostępne są hokery metalowe na czarnej nodze, hokery drewniane, typowe hokery barowe, czy pikowane hokery do jadalni, na których się dziś skupimy.

Pikowane hokery - Hoker Vasco z dębowym siedziskiem

pikowany hoker na złotej nodze

Pikowane hokery do jadalni – hit, czy kit? Jaki model wybrać, by był hitem

Mając na myśli pikowane hokery, widzimy bogato zdobiony hoker glamour. Owszem takie modele również istnieją. I również świetnie wyglądają. Dla niektórych może to być stylizacyjny kit, a może nawet kicz. Styl glamour albo się kocha, albo nienawidzi. Nie warto się jednak automatycznie zniechęcać do czegoś, co być może jest dla nas obce i niezrozumiałe. Nieumiejętne zaaranżowanie przestrzeni w tym stylu faktycznie może przywoływać ból głowy, jednak gdy zajmie się tym wykwalifikowany projektant, otrzymamy piękne i eleganckie wnętrze. Pikowane hokery do jadalni mogą w tym przypadku być jedynie wisienką na torcie, podkreślającą całą aranżację. Jeżeli postawimy na prosty, czarny blat stołu, a właściwie wyspy, będą wyłącznie subtelnym dodatkiem. W tym wypadku wybierzmy klasyczne pikowanie, połączone guziczkami lub kryształkami. Umiar to przepis na sukces.

Pikowane hokery do jadalni mogą być również wysmakowanym, designerskim produktem. Muśnięcie igłą w postaci delikatnych, podłużnych przeszyć – pikowań sprawi, że hokery będą kwintesencją stylu i elegancji. Świetnie sprawdzą się w praktycznie każdym wnętrzu. Będą idealnym dopełnieniem nowoczesnej, minimalistycznej kuchni.

Zatem pikowane hokery do jadalni – hit, czy kit? Zdecydowanie hit. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni model, dopasowany do aranżacji całej przestrzeni.

Pikowanie hokery do jadalni – wybrane modele

Przedstawiamy wybrane modele pikowanych hokerów, które będą pięknie prezentować się w nowoczesnych kuchniach i jadalniach.

  • Hoker pikowany Nicolas – przykład typowego hokera glamour. Klasyczne, mocno ozdobne pikowanie i kryształki na obszyciu hokera sprawiają, że zachwyca blaskiem. To właśnie ten hoker, który lubi aranżacyjny umiar.
  • Nowoczesny hoker Paola – piękny hoker, posiadający delikatne przeszycia. Nowoczesny, designerski i niezwykle wygodny. Oparcie z pikowaniem może nieco przypominać muszle. Może ciekawą opcją będzie postawienie fotela muszelka w salonie, by delikatnie przywołać nutę glamour.
  • Tapicerowany hoker Aldonza – prosty hoker na czarnej nodze, właściwie nogach. Lekkie pikowanie sprawia, że sprawdzi się nawet w mocno minimalistycznych wnętrzach.

zobacz również: