Opublikowano

Fotel tapicerowany — król na salonach

fotel isandro

Fotel tapicerowany stał się w ostatnich latach elementem obowiązkowym w każdym stylowym wnętrzu. Kojarzący się z nudnym zestawem wypoczynkowym fotel to już przeszłość. Dziś stanowi nie tylko komfortowy mebel służący do wypoczynku, ale przede wszystkim punkt skupiający uwagę gości, dekorację. Fotel tapicerowany wygląda niezwykle ciekawie, gdy swoją stylistyką odstaje od reszty wypoczynku, nawiązując do stylu, w jakim urządzone jest jednak wnętrze. Fotel to prawdziwy król na salonach. Decydując się na jego zakup, warto zastanowić się nad jego stylem i wielkością, biorąc również pod uwagę możliwie najwyższy komfort użytkowania.

Szary fotel tapicerowany — do jakich wnętrz?

Szary fotel tapicerowany świetnie sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, czy skandynawskich. Meble wypoczynkowe w tym kolorze od wielu sezonów przeżywają prawdziwy renesans. Szarość to dość uniwersalny kolor, pasujący do wielu dodatków. Łatwo w dość ciekawy sposób go przełamać, łącząc na przykład z modnym w stylu skandynawskim kolorem delikatnego różu bądź żywej musztardy. Siwy fotel tapicerowany można wykorzystać w salonie, pokoju dziecka, czy w biurze. Z uwagi na stonowany, szary kolor łatwo zaaranżować wnętrze, by wyglądało stylowo i podkreślało prostotę i elegancję szarego fotela tapicerowanego.

Jednocześnie kolor nie określa z góry stylu, wielkości i tkaniny. Można, więc przebierać w modelach, z łatwością znajdując odpowiedni szary fotel dla siebie. Najpopularniejsze modele to: szary rozkładany royston oraz szary rozkładany dorton. Warto jednak dodać, że nazwy różnią się w zależności od sklepu i producenta.

fotel lorencio - fotel tapicerowany

Mały fotel tapicerowany — idealny fotel do mieszkania

Jak wiadomo, im większa przestrzeń, tym większe pole do popisu daje projektantowi. Przestrzeń otwiera przed nami ciekawe możliwości. Nie każdy jednak może pochwalić się okazałym domem, większość z nas z uwagi na cenę, łatwość utrzymania i wygodę wybiera mieszkanie w bloku. To jednak wcale nie wyklucza posiadania pięknych i stylowych wnętrz. Wszystko zależy od pomysłu i odpowiedniego zaaranżowania małej przestrzeni.

Głównym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu jest salon. To miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu, przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną. Właśnie dlatego strefą najważniejszą jest strefa wypoczynkowa. Błędem jest myślenie, że małe mieszkanie wyklucza możliwość posiadania wygodnego i stylowego fotela. Owszem, ważne jest, by nie zagracać zbytnio i tak małej już przestrzeni, na ratunek przybywa jednak designerski, mały fotel tapicerowany. Ich wybór na rynku jest ogromny i to, jaki wybierzemy, zależy wyłącznie od stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie i osobistych wymagań.

szary fotel vinc w kolorze szarości

Niski fotel — maksimum komfortu

Niski fotel tapicerowany wyróżnia się przeważnie ciężką stylistyką. Jest niski, ale dosyć rozłożysty. Często posiada niezwykle komfortowe, miękkie siedzisko i równie wygodnie, większe oparcie. Może być pikowany, posiadać stylowe nóżki bądź podłokietniki. Zależnie od stylu pasuje do wnętrz nowoczesnych, klasycznych i eleganckich. Może stać w salonie lub w biurze. Jedno jest pewne, niski fotel tapicerowany to mebel gwarantujący komfort i wygodę.

Fotel Anton na metalowych nóżkach

Fotel Anibal - niski fotel tapicerowany

 

Jak odnowić stary fotel tapicerowany?

Moda na stare fotele tapicerowane stale rośnie. Fotel rodem z PRL-u to prawdziwy wnętrzarski hit. Nie zawsze są jednak w najlepszym stanie i należy poświęcić im trochę uwagi. Podpowiadamy krok po kroku, jak odnowić fotel tapicerowany.

  • Przygotowanie — pierwszy krok podczas renowacji fotela to przygotowanie odpowiednich narzędzi. Znacznie usprawni to prace.
  • Następnie należy zdemontować elementy, czyli mówiąc najprościej rozkręcić fotel na części pierwsze.
  • Renowacja elementów drewnianych to kolejny, bardzo ważny krok. Należy po kolei i dużą precyzją ścierać stare warstwy farby i lakieru.
  • Po zakończonej renowacji należy zabezpieczyć drewno. To z kolei zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Drewno można zaolejować, zabejcować lub polakierować.
  • Ostatni krok to wypełnienie i tapicerowanie fotela. Jest to chyba najdłuższy etap prac. Może się jednak okazać, że zabawa pod tytułem, jak odnowić stary fotel tapicerowany to wielka frajda. Tworzymy coś samodzielnie od początku do końca. Nic nie cieszy bardziej niż samodzielnie wykonany mebel.

Zobacz fotele tapicerowane w naszym sklepie internetowym z meblami